Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rozšírená realita v realitách

27.07.2010, 13:00 | Marián Biel | © 2010 News and Media Holding

Aplikácia pre iPhone a Android pomáha hľadať nehnuteľnosti priamo v teréne

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Android, iPhone

Augmented reality funguje v podstate veľmi jednoducho a pritom efektívne aj efektne. Dá sa s ňou stretnúť napríklad pri televíznom sledovaní futbalového zápasu, kedy sa ofsajd graficky znázorní presne na ihrisku. Túto virtuálnu vizuálnu vrstvu využívajú aj rôzne aplikácie pre mobilné telefóny. Musia mať iba fotoaparát a GPS modul s kompasom. Aplikáciu s rozšírenou realitou ponúka aj server vidimbyty.sk.

Aplikácia Layar spolupracuje s internetovou databázou nehnuteľností, ktorá sa stále rozširuje. Zatiaľ sú v nej domy, byty a pozemky vo väčších slovenských mestách, ako Bratislava, Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice.

V daných lokalitách stačí spustiť program a namieriť objektív fotoaparátu na ulicu. Aplikácia v spojení s GPS modulom zistí, kde sa mobil nachádza a kompas určí, ktorým smerom je otočený. Na displeji sa potom objaví zosnímaný reálny svet s virtuálnymi ikonami voľných nehnuteľností s krátkou charakteristikou a cenou. Po ich výbere sa zobrazí webová stránka príslušnej realitnej kancelárie a kontakt na makléra.

vidimbyty realita

   

vidimbyty mapa

Aplikácia VidimByty je bezplatná a beží na iPhone, aj na smartfónoch s operačným systémom Android.

Systém na spôsob augmented reality používa aj navigácia cez Google Maps alebo slovenské Zlaté stránky.

Podrobnejšie o rozšírenej realite si môžete prečítať tu.

Foto v článku a na titulke - Vidimbyty.sk

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Android, iPhone