Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Samojazdiace auto od Google zastavil policajt, išlo príliš pomaly

13.11.2015, 18:00 | Dušan Béreš

„Inteligentný“ automobil od spoločnosti Google mal v Kalifornii menší incident. Príčinou bola rýchlosť. Elektromobil neprekročil maximálnu povolenú rýchlosť, ale práve naopak - išiel veľmi pomaly.

  • Tlačiť
  • 0

Tak pomaly, že ho policajti odstavili. Kurióznu situáciu si všimol používateľ Aleksandr Milewski, ktorý ju zdokumentoval na Facebooku.

Autentická fotografia zobrazuje mestské vozidlo od spoločnosti Google, ktoré zastavil policajt kvôli pomalej rýchlosti. Uvedenú fotografiu zdieľal na sociálnej sieti Twitter aj David Weekly, šéf jednej z vývojárských divízií pre Google.

Presented without comment.Image ©2015 Aleksandr Milewski

Posted by Zandr Milewski on 12. november 2015

K prípadu sa vyjadrila aj samotná spoločnosť Google (respektíve jej nástupca Alphabet). Na sieti Google+ incident potvrdila ako pravdivý s krátkym odôvodnením. Nízka rýchlosť vozidla je podľa firmy pri robotických vozidlách nastavená z bezpečnostných dôvodov.

Samojazdiace auto od spoločnosti dokáže jazdiť maximálne rýchlosťou 25 míľ za hodinu (40 km / h). Vedúci projektu Chris Urmson ešte v máji uviedol, že inteligentné vozidlá boli účastníkmi jedenástich nehôd, no ani pri jednej z nich neboli vinníkom.

Autonómne jazdiacevozidlá podľa Googlu zatiaľ nedostali žiadnu pokutu za dopravný priestupok. Použité technológie v elektromobiloch by vo všeobecnosti mali dohliadať na bezpečný presun po cestách. Je ale otázkou možné riziko zo strany hackerov, ktorí by mohli pozmeniť vlastnosti takýchto elektromobilov vo svoj prospech.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Google, samojazdiace auto, vozidlo

Diskusia (0 reakcií)