Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Samsung EX2F: Miniatúrny profikompakt

09.07.2012, 14:45 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Okrem objektívu so svetelnosťou f1,4 láka vyklápacím amoledovým displejom či podporou WiFi

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Po nedávnom predstavení veľmi dobre vybaveného kompaktu od Sony sa v tejto oblasti objavila novinka aj od Samsungu. Po takmer dvoch rokoch Kórejci renovovali model EX1, alebo tiež TL500: nový EX2F sa môže pochváliť objektívom s nadštandardnou svetelnosťou, možnosťou posielať fotografie na cloud a ovládaním cez mobil pomocou WiFi.

Pomerne drobný fotoaparát si na hodnotenie, či je dobrý v tom najdôležitejšom – kvalite fotografií –, musí počkať do odborných recenzií. Na to, aby dopadli priaznivo, má viacero predpokladov. Samsung ho vybavil 12,4 Mpix senzorom typu BSI CMOS veľkosti 1/1,7 palca s možnosťou zachytávať obrázky aj vo formáte RAW.

Citlivosť ISO je už menej profesionálnych 80-3200, rozšíriteľných na 12 800. Samsung to ale supluje objektívom Schneider – Kreuznach so svetelnosťou f1,4 pri ohnisku 24 mm a končiac na f2,7 pri 80mm. To znamená 3,3-násobný optický zoom. Fotoaparát by tak mal byť vhodný aj v prípadoch, keď je okolitého svetla pomenej. Okolo objektívu je ešte ovládací prstenec, ktorého funkcia sa mení podľa práve vykonávanej akcie.

Z profesionálnych vlastností fotoaparátu treba pripomenúť plne manuálne ovládanie a tiež sánky na vrchu zariadenia pre pripojenie externého blesku, mikrofónu a podobne.

Kompakt s telom z horčíkových zliatin má oproti predchodcovi masívnejší grip a hlavnou zmenou je vstavaný WiFi modul. Ak je aparát v dosahu WiFi siete, môže nasnímané obrázky automaticky posielať na cloudové úložisko alebo pomocou funkcie Wifi Direct priamo do notebooku.

To isté platí aj o nahranom full HD videu. Netreba vyberať HDMI kábel, pre ktorý má ale fotoaparát konektor. Pomocou WiFi sa môže zo smartfónu stať bezdrôtový hľadáčik aj spúšť fotoaparátu. Zadnej strane kraľuje trojpalcový dotykový a výklopný Amoled displej. V predaji sa má Samsung EX2F objaviť v auguste za 549 dolárov.

 

Samsung EX2F
Kategória Compact Camera (kompaktný fotoaparát)
Snímač BSI CMOS, 12,4 Mpix, formát 1/1,7" (7,6 x 5,7 mm)
Obrazový procesor -
ISO 80 – 3200 (rozšíriteľné na 12 800)
Sekvenčné snímanie -
AF systém -
Statické snímky JPEG, RAW
Video 1 080p @ 30 FPS, stereofónny zvuk
Hľadáčik -
Displej 3,0-palcový, Amoled
Podpora pamäťových kariet SD, SDHC
Rozhrania USB 2.0 , HDMI
Integrovaný blesk Áno
Akumulátor -
Hmotnosť (bez akumulátora) 294 g
Rozmery 112 x 62 x 29 mm
Špecifické vlastnosti ovládací kruhový ovládač pri objektíve, WiFi, svetelnosť objektívu f1,4
Dostupnosť a cena august 2012, cena okolo 450 eur 

Foto v článku a na titulke - Samsung

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy kompakt, Samsung

Diskusia (0 reakcií)