Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Samsung opravil svoj prvý mobil s ohybným displejom

25.07.2019, 14:24 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Kórejská značka má ďalšiu aféru za sebou. Svoj prvý smartfón s ohybným displejom opravila, všetko už má byť tip top a po lete si záujemcovia o mobil za dve tisícky môžu prísť na svoje.

  • Tlačiť
  • 0

Takzvaný „foldgate“ sa spustil v apríli. Samsung pomerne tajomne ukázal svoj ohybný Galaxy Fold už koncom minulého roka, vo februári mal oficiálne premiéru a začiatok predaja bol stanovaný na 24. apríla. Pár dní pred tým rozposlali prvé vzorky do vybraných redakcií a YouTuberom. A začali sa množiť prípady, kedy sa Galaxy Fold recenzentom pokazil.

Buď sa kvôli vniknutiu drobného predmetu objavila na displeji vypuklina, alebo sa pokazila celá polovica obrazovky. Prípadne si recenzenti pomýlili súčasť displeja s ochrannou fóliou a pri snahe ju odlepiť poškodili aj panel obrazovky. Nakoniec sa Samsung rozhodol začiatok predaja posunúť na neurčito.

Hore stará verzia, dole upravený Galaxy FoldZdroj: Samsung

Takmer pol roka mali prebiehať rozsiahle testy a zaťažkávacie skúšky. Podľa čerstvého oficiálneho vyjadrenia firmy je Galaxy Fold opravený a pripravený vydať sa na pulty predajní. Dizajnéri a konštruktéri zmenili niekoľko súčastí, ktoré navonok nie sú až tak viditeľné. Majú ale výrazne zvýšiť odolnosť unikátneho mobilu.

Neprehliadnite

Okrem iného spevnili pánty pridanými ochrannými krytmi a pod displej nazvaný Infinity Flex umiestnili ďalšiu ochrannú kovovú vrstvu. Tiež zmenšili priestor medzi pántom a telom smartfónu. V neposlednom rade tiež natiahli vrchnú ochrannú vrstvu displeja až pod rámik, takže nikto už nebude mať nutkanie ho odliepať.

Hore stará verzia, dole upravené pánty Galaxy FoldZdroj: Samsung

Predlženú dobu uvedenia do obchodov Samsung využil aj na ďalšie softvérové optimalizácie, čo v tomto prípade nie je vôbec drobnosť. Pre pripomenutie, Android 9.0 a všetky aplikácie si v tomto prípade musia poriadiť so 4,6-palcovým vonkajším displejom s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 1 680 x 720 bodov a potom s interným 7,3-palcovou obrazovkou s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 2 152 x 1 536 bodov.

Cena pre slovenský trh zatiaľ nebola špecifikovaná, pripraviť sa treba na sumu okolo 2 000 eur. Po lete sa do obchodov má dostať aj hlavný konkurent – Huawei Mate X, ktorý tiež používa ohybný Oled displej. Podobne ako Samsung, aj čínska značka spustila novú vlnu testovaní. Niet sa čo diviť, mobil za cenu okolo 2 300 eur si nemôže dovoliť ani najmenšiu technickú chybu.  

Pánty Galaxy Fold Side museli byť zmenenéZdroj: Samsung

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Galaxy Fold, Huawei, Mate X, ohybný displej, Samsung

Diskusia (0 reakcií)