Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Samsung rieši aféru. Ohybný mobil Galaxy Fold má problém s displejom

18.04.2019, 17:01 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Už budúci týždeň sa má začať Samsung Galaxy Fold, jeden z prvých smartfónov s ohybným displejom. No práve táto technológia je jeho achillovou pätou. Minimálne pri zariadeniach, ktoré kórejská firma poslala médiám a youtuberom na recenzovanie. Akcie Samsungu za posledný deň klesli o viac ako tri percentuálne body.

  • Tlačiť
  • 0

Po takzvanej batterygate, keď kvôli konštrukčnej chybe došlo k vznieteniu niekoľkých batérií v Galaxy Note 7 a bolo potrebné celý tento rad smartfónov stiahnuť z trhu, si Samsung isto neželá ďalšiu kauzu. Zatiaľ to nevyzerá až tak vážne, ale dobré renomé to prichádzajúcemu smartfónu za dvetisíc eur to isto nerobí. Čo sa teda stalo?

Neprehliadnite

Najprv sa na sociálnych sieťach posťažoval Dieter Bohn z portálu The Verge, ktorý na testovacom kuse spozoroval výstupok na hrane, kde sa displej spája. Postupne bol čoraz viac viditeľný. Akoby sa nejaká súčiastka pretláčala cez flexibilný displej von, až ho napokon penetrovala. D. Bohn rozbitý mobil odovzdal na prešetrenie a už testuje náhradný.

Zrejme najhoršie dopadol Todd Haselton z televíznej stanice CNBC. Jeho testovací kus rovno po rozbalení vykazoval známky vážneho poškodenia displeja. Presnejšie, bola viditeľná časť v spoji a ľavá strana preblikávala. Aj táto redakcia už testuje náhradný kus.

Ďalšie dva prípady sa stali redaktorovi Bloombergu a známemu youtuberovi Marcusovi Brownleemu. Prvému sa displej úplne „roztiekol“ vertikálne, druhému

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy aféra, Galaxy Fold, Huawei, ohybný displej, Samsung

Diskusia (0 reakcií)