Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Samsung si patentoval smartfón s parfumom

16.08.2012, 17:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Exotický nápad by mal osloviť najmä ženy. Pri každej SMS sa z mobilu uvoľní obľúbená aróma

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Patenty sú momentálne v Samsungu často skloňovaným výrazom. Aby sa v budúcnosti nemusela táto firma zúčastňovať ďalších súdnych sporov, dala si patentovať aj dosť nevšednú funkciu aromatickej notifikácie udalostí (neprijaté hovory, nové emaily...). Zatiaľ žiaden konkrétny model s touto zaujímavosťou nepripravila, ale nie je vylúčené, že práve ňou sa onedlho bude chcieť odlíšiť od konkurencie.

Samsung si nechal patentovať aktívny systém tenkej špongie nasiaknutej emulziou podľa výberu používateľa. Či už to vôňou ruží, čokolády alebo borovice. Tenká vrstva je napojená na batériu. Pri nastavenej notifikácii sa potom nerozsvieti (ako zvyčajne) ledková dióda, ale batéria zahreje špongiu, ktorá začne uvoľňovať arómu. Mobil môže byť aj na dne kabelky, novú správu jeho majiteľka (majiteľ) doslova zacíti. Emulzie sa pritom dajú meniť a dopĺňať.

Nie je to prvý krát, kedy Samsung uvažuje o aromatickom systéme pre smartfóny. Už pred troma rokmi si patentoval podobný, ale vtedy pasívny systém pre ich vysúvacie mobily. Na spodnej časti pri klávesnici bol aromatický pásik, ktorý trením o vrchnú časť s displejom pri otváraní uvoľnil do prostredia arómu.

Samsung si poisťuje tieto patenty aj preto, lebo s arómou sa pohrávajú aj konkurenti, hlavne v Japonsku. Sony skúšala pred piatimi rokmi priložiť aromatický pásik ku kĺbu véčkoveho modelu DoCoMo SO703i a vlani zasa Fujitsu na čínskom trhu predstavil model F-022, ktorý mal v balení s mobilom aj pripojiteľný čip, ktorý do ovzdušia jemne sprejoval obľúbený parfum pri každom hovore.

Hra s čuchom používateľov má zmysel v kinách, kde upevňuje zážitok z filmu. Ale pri prenosných smartfónoch to môže viesť aj k pikantným situáciám. Napríklad keď v preplnenom výťahu zazvoní desať takýchto aromatických mobilov naraz.

Foto v článku - Samsung; Ilustračné foto na titulke - Etsy

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy patenty, Samsung

Diskusia (0 reakcií)