Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SANET podnikne právne kroky proti spoločnosti EuroWeb

19.11.2003, 20:21 | SITA

Ak bude spoločnosť EuroWeb bez akéhokoľvek právneho podkladu naďalej deaktivovať domény v rámci národnej domény .SK, združenie SANET podnikne proti nej právne kroky. Na deaktivovanie domén nemá spoločnosť podľa SANET žiaden mandát.

  • Tlačiť
  • 0

Ak bude spoločnosť EuroWeb, a.s., bez akéhokoľvek právneho podkladu naďalej deaktivovať domény v rámci národnej domény .SK, združenie SANET podnikne proti nej právne kroky. Na deaktivovanie domén nemá spoločnosť podľa SANET žiaden mandát. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré poskytlo Predstavenstvo Združenie SANET.Ako sa ďalej píše v stanovisku združenia, Predstavenstvo Združenia SANET na základe informácií o priebehu a výsledkoch rokovaní medzi zástupcami Združenia SANET a zástupcami spoločnosti EuroWeb konštatuje, že napriek značnému úsiliu a ústretovosti zástupcov Združenia SANET rokovania zmarila spoločnosť EuroWeb.Podľa stanoviska spoločnosť EuroWeb nesplnila žiaden zo svojich odsúhlasených záväzkov na zmeny v "Pravidlách a SK-NIC", ani ostatné dohodnuté pripomienky. EuroWeb sa podľa Združenia SANET ukázal v rokovaniach ako veľmi neseriózny subjekt.Predstavenstvo Združenia SANET preto na základe neúspešného rokovania žiada Radu SK - NIC, Ministerstvo školstva SR, Ministerstvo dopravy pôšt a telekomunikácií SR, aby podnikli rázne opatrenia na zmenu prevádzkovateľa národnej domény .SK tak, aby bola prevádzkovaná v súlade s pravidlami ICANN v záujme slovenskej internetovej komunity, inštitúcií, organizácií a všetkých občanov SR.Podľa názoru Predstavenstva Združenia SANET, postup spoločnosti EuroWeb v uplynulom období preukázal, že spoločnosť nemá dostatočné profesionálne ani etické predpoklady spravovať tak dôležitý unikátny zdroj, akým národná doména .SK nepochybne je.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)