Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sedem hodín s Resistance: Burning Skies

30.06.2012, 18:00 | Michal Korec

Vita potvrdzuje očakávania, že aj na handhelde možno hrať plnohodnotnú strielačku (Recenzia)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

PlayStation Vita je ideálny hardvér pre typické žánre, ktoré doteraz patrili domácim konzolám. Vďaka dvom analógovým páčkam hráči nadšene čakajú, kedy sa handheldu už zmocní poriadne štúdio a vytvorí prenosnú akčnú hru typu Call of Duty. Sony začína žánrovú púť novým dielom vlastnej série Resistance.

Príbeh zasadený do roka 1951 predstavuje opäť nového, zúfalého hrdinu. Požiarnik Tom Riley je odhodlaný zachrániť rodinku pred inváziou mimozemšťanov Chiméra, podobne ako ostatní borci v iných dieloch série. Využíva pritom skúsenosti zo zachraňovania životov. Keď Chiméra začne plieniť mestá, Riley musí chrániť viaceré americké miesta na východe USA.

Koncept 3D strieľačky na handhelde funguje. Minimálne počas väčšiny kampane, ktorá zaberie sedem poctivých hodín. Na jednej strane presila nepriateľov na viacerých miestach, inokedy veľký boss, čo zaberie nemalý kus obrazovky - a bojovať s ním je jednoducho zábava.

Resistance si zakladá na stretoch s gigantickými nepriateľmi. Fantázia tvorcov funguje aj na menšom displeji. Prekvapivo si necháva väčšie plochy a skutočne vypečených nepriateľov až do druhej polovice, aby sa mohla zbesilá akcia vyštverať do dobrého finále.

Ešte viac sa autorská fantázia prejavila na bohatom arzenáli, ktorý je sčasti skopírovaný z iných častí, no zároveň prináša novnky. Mule, čo pripomína brokovnicu, a zároveň strieľa napalm ako z kuše? Prečo nie. Carbine granáty, čo zničia polovicu bojiska? Počet zbraní nie je malý, navyše ich možno upgradovať vďaka záhadnej technológii.

Viac nábojov do zásobníka, rýchlejšie nabíjanie, ďalekosiahle projektily: táto hra má takmer všetko. Pre každú zbraň núka šesť upgradov, ale musíte si vybrať - aktívne budú iba dva. No aspoň máte motiváciu zahrať si hru znova alebo bleskovo skúšať, aká kombinácia vám bude vyhovovať.

Azda najočakávanejšia súčasť nového Resistance je ovládanie. Vita potvrdí očakávania, že na handhelde možno konečne hrať plnohodnotnú strielačku. Ľavá strana určuje pohyb, pravá páčka kontroluje kameru, bočné tlačidlá zasa streľbu. A natívne používanie dotykového displeja je povinná daň za novú technológiu, ale po čase sa používa vcelku intuitívne. Zadná dotyková plocha aktivuje šprint, čo je zaujímavé riešenie pre náhlu zmenu pohybu.

Grafická stránka je kvalitná, modely a jednotlivé prostredia na päťpalcovom displeji PS Vita vynikajú. Rovnako aj hudba a dabing v kampani dokáže potešiť. Horšie je to s multiplayerom, na ktorom autori zrejme pracovali oveľa menej. Technicky je slabší, s tlmeným zvukom a nie príliš veľkým obsahom: tri módy a šesť máp zrejme hráčov na veľa hodín nestihne zabaviť.

Resistance: Burning Skies niektoré očakávania plní, ale nie všetky. Má dobrú kampaň, hoci príliš krátku. No ovládanie funguje výborne. Dabing, hudba a grafika sú solídne. A veľkí bossovia sa núkajú na likvidáciu so silným arzenálom. Pre hru jedného hráča bude Burning Skies dobré obohatenie série, hoci multiplayer silno pokrivkáva.

Resistance: Burning Skies vyšla exkluzívne na PS Vita koncom mája 2012.

Foto v článku a na titulke - Sony

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy recenzie hier

Diskusia (0 reakcií)