Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sedem hodín v Madagascar 3

21.07.2012, 08:00 | Michal Korec

Hra kombinuje možnosti svojich hrdinov a angažuje dvoch detských hráčov súčasne (Recenzia)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Takmer každý druhý letný filmový hit dostane aj videohru. Sú medzi nimi zaujímavé kúsky, ktoré by obstáli aj bez filmovej premiéry, aj rýchlo zlepené kúsky, čo slúžia na pokrytie dočasného ošiaľu v multiplexoch. Madagascar 3 patrí do prvej kategórie.

Je to hra, ktorá nepotrebuje byť otrocky napasovaná na príbeh filmu. Berie ho ako odrazový mostík, aby dostala hráčov do známych lokalít, s ktorými sa vedia okamžite stotožniť. Navyše, príbeh rozpráva usporiadaný opičiak Phil a bláznivý kráľ Julien, takže sa dočkáme aj určitej variácie. Samozrejme, platí, že najprv by ste mali vidieť film – o to viac si potom vychutnáte hru.

Okrem pestrého rozprávania príbehu (Phil ide po poradí, ale kráľ Julien všade tlačí seba), ktorý sa rozšíri aj o niektoré odbočky či nevidené pasáže zaujme hra aj dvojakým štýlom. Od pohybu v základnom menu, kde s levom Alexom beháte po šapitó a vyberáte si herné možnosti, po prvé uvedenie hrdinov do akcie, vás sprevádza množstvo očakávaní.

Príbehový mód nielenže sleduje film, ale voľne ho adaptuje pre hernú náplň. Snaží sa najmä o zakomponovanie štvorice odlišných hrdinov. Alex dokáže zarevať či robiť akrobatické kúsky. Gloria pláva, chodí po lane a dostane sa do vyšších miest. Melman ovláda niektoré plošiny, kýcha (čím plaší drobizg a holuby) a tiež prejde po lane. Martymu ostáva ľahší pohyb a silné kopy. Vďaka odlišným vlastnostiam sa učíte striedať svojich hrdinov. Kráčajú zásadne v páre, no aj tam sa treba rozhodnúť, kto a čo bude robiť.

Madagascar 3 je ideálna hra pre dvojicu. Každý môže ovládať jedno zvieratko, aby sa mohol sústredíť na svoje úlohy a dopĺňať druhého hráča. Do mnohých častí levelov musia hrdinovia prísť spolu a kombinovať svoje vlastnosti. To je silná stránka hry – nie obyčajná behačka, ale arkáda, kde sa treba dopĺňať a pomáhať si. Jeden hráč sa zabaví tiež, ale musí ovládať všetky postavy naraz.

Levely sú prekvapivo veľké, hrdinovia hľadajú stratené veci, zbierajú špeciálne dary pre kráľa Juliena (čajníky, pizzu) a každý hrdina aj vlastný typ predmetu (Alex hviezdičky, Gloria kytce, Marty balóny a Melman teplomery). Dizajnéri sa nebáli využívať celý level – ísť hneď na začiatku na neprístupné miesta pod zemou či vydať sa na strechy budov v meste. Výška je ďalší element, na ktorý autori mysleli a preto sa dianie odohráva v 3D a viacerých rovinách.

Okrem zbierania predmetov a kombinovaní vlastností sa hrdinovia musia vyhýbať ochrancom a komisárke Duboisovej. Pohyb po leveli je teda čiastočne obmedzený, ale snažíte sa hľadať skratky a efektívnejšie sa hýbať v akcii. Príbehovú časť dopĺňajú postupne odomknuté minihry, kde s cirkusom navštevujete rôzne časti Európy a sústredíte sa na pohyb zvieratiek v akcii – či už akrobatické alebo iné bláznivé kúsky.

Madagascar 3 je dobrá videohra podľa filmu, pretože sa ho snaží rozšíriť a najmä dobre kombinuje možnosti svojich hrdinov a angažuje dvoch detských hráčov súčasne.

Madagascar 3 vychádza na Xbox 360, PS3, Nintendo Wii, DS a 3DS v lete tohto roka.

Foto na titulke a v článku - D3 Publisher

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy recenzie hier

Diskusia (0 reakcií)