Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Tempestu sa presúva do dozornej rady

14.07.2010, 14:58 | Jozef Andacký | © 2010 News and Media Holding

Zakladateľ firmy Peter Kotuliak odchádza z postu predsedu predstavenstva

  • Tlačiť
  • 0

Zakladateľ a akcionár IT firmy Tempest Peter Kotuliak sa od prvého júla stal predsedom jej dozornej rady. Doteraz bol predsedom predstavenstva. Z najvyšších riadiacich a štatutárnych pozícií spoločnosti odchádza po 17 rokoch. Tempest o tom informoval v tlačovej správe.

Svoje rozhodnutie P. Kotuliak odôvodnil tým, že chce znížiť pracovné zaťaženie spojené s výkonom funkcie predsedu predstavenstva a vytvoriť priestor pre ďalší rast firmy ako aj pomôcť "strategickému rozvoju Tempestu".

Peter Kotuliak Tempest 250

Nový predseda predstavenstva Tempestu ešte nie je určený. Podľa výpisu z obchodného registra v predstavenstve firmy okrem P. Kotuliaka figurujú ako členovia ešte generálny riaditeľ Peter Krásny a obchodný riaditeľ Roman Kriško. Doterajší šéf dozornej rady Tempestu Štefan Petergáč z orgánov firmy odchádza.

Tempest je podľa rebríčka TREND Top IT 2009 siedmou najväčšou slovenskou IT firmou podľa pridanej hodnoty a deviatou najväčšou podľa tržieb. Vlani pri tržbách 51 milióna eur - čo predstavovalo medziročný nárast o 39 percent - dosiahol zisk po zdanení 4,5 mil. €. V súčasnosti zamestnáva 250 ľudí.

Foto v článku a na titulke - Tempest

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)