Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Seriály z Netflixu sa konečne dajú sťahovať, služba už funguje aj bez internetu

30.11.2016, 18:11 | Marián Biel | © 2016 News and Media Holding

Služba na pozeranie filmov, seriálov a dokumentov Netflix prichádza s novinkou, ktorá sa týka aj používateľov na Slovensku, kde je platforma prítomná takmer rok. Netflix umožní po novom používateľom na celom svete to, či si mnohí želali - aby bolo možné obsah stiahnuť a pozrieť si, keď sú v oblasti bez internetového signálu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Netflix

Mnohí fanúšikovia filmov a seriálov majú Netflix v obľube a teraz bude táto služba ešte praktickejšia. Našincom môže prekážať absencia slovenských alebo českých titulkov, čo sa pomaly mení, no problémom dosiaľ bolo aj to, že ste svoj obľúbený seriál nemohli sledovať v lietadle či niekde na horskej chate počas búrky. Jednoducho všade bez internetu.

Po stredajšej aktualizácii aplikácie pre iOS a Android pribudla v menu pri titulku malá ikonka šípky. Stačí na ňu kliknúť a film alebo diel seriálu sa stiahne do smartfónu, prípadne tabletu.

Netflix nešpecifikuje podrobnosti, vyskúšali sme preto stiahnuť jeden diel seriálu Black Mirror. Pri dĺžke jedna hodina a tri minúty zabral s nastavením štandardnej kvality priestor 270 megabajtov. Další diel s takmer identickou minutážou stiahnutý vo vyššej kvalite už potreboval 330 megabajtov. Stiahnuté sú aj všetky dostupné jazykové verzie dabingu a titulkov. 

Zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude stiahnutý obsah zostávať používateľovi k dispozícii. Neoficiálne zdroje uvádzajú 48 hodín. Teda podobne ako je to pri digitálnych videopožičovniach. Všetky stiahnuté filmy a seriály sú v menu záložke My downloads a sú šifrované. Stiahnutý súbor sa nedá nakopírovať a pozerať na inom zariadení.

Uloženie filmu do offline režimu je jednoduché

V súčasnosti nie je na stiahnutie dostupná kompletná databáza Netflixu, no takmer všetky tituly z produkčnej dielne tejto streamingovej služby áno, ako aj niekoľko ďalších seriálov a filmov.

Fanúšikom kvalitnej produkcie určite netreba predstavovať seriály ako Narcos, Stranger Things, An Idiot Abroad, Vikings. K dispozícii pre offline zhliadnutie sú aj filmy ako E.T., Čeľuste a The Big Lebowski. Posledný menovaný titul s minutážou 1:57 zabral v mobile 499 megabajtov. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Netflix

Diskusia (0 reakcií)