Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sharp má najväčší LED televízor na svete

19.06.2012, 15:18 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Prístroj s uhlopriečkou 225 centimetrov nepotrápi ani tak hmotnosťou či spotrebou ako cenou

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

3D, Sharp

Japonský výrobca spotrebnej elektroniky Sharp zjavne verí tvrdeniu, že na veľkosti záleží. Pokračuje vo svojej megalomanskej naháňačke za čo najväčšími televízormi a po 70- a 80-palcových modeloch v pondelok (18. júna) predstavil 90-palcový LCD televízor LC-90LE745U. Podľa Sharpu sa netreba báť hmotnosti ani spotreby. Na pozore by sa skôr mali mať bankové účty a peňaženky.

Ak by sa nebrali do úvahy profesionálne filmové projektory, Oled televízory a zariadenia so 4K rozlíšením, Sharp plní sny všetkých videofilov. Novinka je doslova gigantická a mala by zaručiť ozajstnejší kino zážitok aj v obývačke.

Hoci s uhlopriečkou 90 palcov, teda 225 centimetrov, si bude vyžadovať trochu plánovania pred inštaláciou. Šírka televízora je 206 centimetrov a výška 1,22 metra. So stojanom váži ešte vcelku prijateľných 64 kilogramov. Podľa výrobcu je ale aj vďaka hrúbke „len“ 12,7 centimetra vhodná na zavesenie na stenu. Dizajn je sparťanský doplnený tenkým rámom z brúseného hliníka.

Pre lepšiu predstavivosť, tento televízor je približný ekvivalent štyroch na seba naskladaných 46-palcových obrazoviek. Alebo tiež mriežka 9 x 6 iPadov. V centimetroch štvorcových ponúka plocha viac ako trojnásobne väčšiu než trojica 50-palcových obrazoviek.

Navzdory megarozmerom sa Sharp rozhodol len pre štandardné full HD (1920 x 1080) rozlíšenie. To znamená hrubší raster. Aj tak má však ponúkať verné podanie farieb a vďaka plnému LED podsvieteniu aj dobrý kontrast.

Samozrejme, ide o 3D televízor. V balení sú dvoje aktívne 3D okuliare. Natívna obnovovacia frekvencia je 120 Hz, i keď Sharp deklaruje dvojnásobnú frekvenciu vďaka funkcii Aquomotion. Televízor dokáže spolupracovať s internetovými službami a televíznymi online archívmi. Na internet sa prístroj pripája cez kábel alebo vstavané WiFi.

Najväčší LCD televízor na svete sa začína predávať najprv v USA za desaťtisíc dolárov (osemtisíc eur). K tomu treba pripočítať aj mierne vyšší účet za elektrinu. Spotreba novinky je ako pri veľkých plazmách z minulých rokov, 380W.

Pri tempe, aké Sharp vo zväčšovaní televízorov, nasadil sa dá očakávať, že do zimy prekročí magickú stopalcovú hranicu. 

 

 

  • Akú uhlopriečku televízora máte vy? A akú by ste si priali? Napíšte do diskusie k článku. 

Foto v článku a na titulke - Sharp

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy 3D, Sharp

Diskusia (0 reakcií)