Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci si nesú medaily z Medzinárodnej olympiády v informatike

28.09.2012, 13:00 | redakcia TREND.sk Technológie

Získali ich stredoškoláci zo Starej Ľubovne, Nitry a Michaloviec

  • Tlačiť
  • 3

Tohtoročná medzinárodná olympiáda v informatike, International Olympiad in Informatics IOI 2012, v talianskom Montechiari (23.-30. septembra) bola pre slovenských účastníkov úspešná. V konkurencii 302 stredoškolských študentov z 81 krajín získali jednu zlatú a dve bronzové medaily. Informovala o tom predsedníčka Slovenskej komisie Olympiády v informatike Gabriela Andrejková.

Eduard Batmendijn z Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni si z Talianska prináša zlato, Marián Horňák z nitrianskeho Gymnázia Párovská a Jakub Šafin z Gymnázia P. Horova v Michalovciah majú bronz. Štvrtým slovenským reprezentantom bol Andrej Mariš z Gymnázia Piaristická v Nitre.

Každú krajinu môžu na medzinárodnej olympiáde v informatike reprezentovať najviac štyria súťažiaci, ktorí prešli sitom národných súťaží. Počet všetkých súťažiacich, vrátane domácich kol, sa odhaduje na 250-tisíc. Aby študenti v súťaži uspeli, musia úspešne vyriešiť súťažné problémy, preukázať schopnosti pri analýze problémov, pri návrhu algoritmov a údajových štruktúr, v programovaní a testovaní programov.

Výber súťažiaci zo Slovenska vzišiel z národnej súťaže Olympiáda v informatike, ktorú vyhlasuje ministerstvo školstva a ktorej odborným garantom je Slovenská informatická spoločnosť.

Slovenskí študenti doteraz na medzinárodných olympiádach v informatike získali 73 medailí: 21 zlatých, 32 strieborných a 20 bronzových. V počte získaných medailí je Slovensko na siedmom mieste na svete.

Foto na titulke - Oi.sk

  • Tlačiť
  • 3

Tagy informatizácia