Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci v Las Vegas: Culcharge a Drone n' Base na veľtrhu technológií CES 2017

07.01.2017, 11:38 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Slovensko tento rok na CES-e zastupuje dvojica firiem. Tak výrobca powerbanky Culcharge ako aj tím s hernou platformou na báze dronov Drone n' Base sa na technologickej výstave snažia nájsť zákazníkov a distribútorov pre svoje produkty. Obe firmy na CES priniesli aj čerstvé novinky.

  • Tlačiť
  • 0

Culcharge je v Las Vegas po tretíkrát. Práve na vlaňajšom CES-e sa im podarilo nadviazať kontakt k americkým distribútorom, firmou Madrona. Predávať cez neho začali v druhej polovici minulého roka.

Tím Culcharge (zľava): Jozef Žemla, Katka Klinková, Robo Mucska a Viktor ReviliakZdroj: Jozef Andacký

Na starom kontinente Culcharge distribuuje firma Elko Group, respektíve jeho česko-slovenská odnož WesTech. Doteraz sa predalo cez stotisíc dátových káblov a rádovo desaťtisíce powerbánk.

Na tohtoročnom CES-e Culcharge predstavuje novinku, PowerBank 2:Go. Nová generácia powebanky má vyššiu kapacitu batérie (2 000 mAh) a tiež podporu bezdrôtového nabíjania. Fungovať by mala s iPhonmi aj Androidmi, a s ľubovoľnou nabíjacou staničkou, ale Culcharge bude mať k dispozícii aj svoju vlastnú.

Zdroj: Jozef Andacký

Drone n' Base je na CES-e po prvýkrát, ich prezentáciu finančne podporila agentúra SBA a nadácia SFA. Aj keď premiéru im skomplikovali aerolinky, ktoré im stratili batožinu aj s časťou prezentačného materiálu, účasť na výstave si pochvaľujú. Hovoria, že ich hra návštevníkov zaujíma (čo môžeme potvrdiť) - a že sa z toho črtajú zaujímavé obchodné príležitosti.

Drone n' Base má za sebou pilotnú výrobu prvej stovky kusov, momentálne je už pripravený na reálnu masovú produkciu. Na CES pritom predstavuje aj čerstvú novinku, k dronovej hre pridal aplikáciu na báze rozšírenej reality.

Tím Drone n' Base (zľava): Matúš Uhrín, Timotej Krajči, Robert Schochmann a Filip SchochmannZdroj: Jozef Andacký

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CES 2017, CulCharge

Diskusia (0 reakcií)