Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Slovenský Microsoft sa už pripravuje na videoherné Vianoce

12.09.2012, 13:07 | Michal Korec

S novým dielom Halo a aj s lokalizovanou službou Xbox Live

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Microsoft

Slovenský Microsoft predstavil predvianočnú ponuku pre Xbox 360. Popri tradične silných značkách ako Halo, Forza a Fable bude bojovať aj s lokálnou verziou multiplayer služby.

Prvá polovica fiškálneho roka Microsoftu (od júla do decembra) sa spravidla rozbieha v septembri príchodom nových hier. Vlani takto štartoval Gears of War 3, pár rokov predtým trojica Halo hier. Tento rok je september prázdny. Kinectová hra Fable: The Journey, ktorou sa začne jesenná nádielka, napokon vyjde až 12. októbra.

Nový diel bude jednoduchší, prístupnejší aj mladším hráčom, no ponechá si kľúčovú vlastnosť – morálnu nerozhodnosť hrdinu, ktorá ovplyvňuje celý svet? Integrácia Kinectu snáď načrtne iné ovládanie RPG, kde cválate na koni či bojujete s mečom a mágiou.

O niečo neskôr, 19. októbra, vychádza stávka na istotu – Dance Central 3. Tanečná hra so 40 skladbami ohlásená na veľtrhu E3 ako ikonu používa Ushera. Očakávať možno solídny soundtrack s hudbou piatich dekád (už od 70. rokov) ako aj súboj štvorčlenných družstiev.

Potom zasa 26. októbra príde pretekárska hra Forza: Horizon. Nadväzuje na štvrtý diel Forzy, prenáša ho do Colorada, pričom chce pôsobiť ako hra v otvorenom svete. Výborný nápad už využil Test Drive Unlimited a so skvelou fyzikou a Kinectom môže Forza priniesť nový zážitok v sérii.

Najviac si bude zrejme Microsoft sľubovať od novej značky Nike+ Kinect Training, ktorá chce od 30. októbra hráčov rozcvičiť pred TV. Bude zaujímavé sledovať, do akej miery ponúkne intenzívny tréning oproti iným hrám.

Popri štvorici first-party titulov bude mať Microsoft k dispozícii aj ďalšie kinectové tituly a bojovať o nerozhodnutého hráča. EA sľúbila Kinect podporu pre FIFA 13 a Need for Speed: Most Wanted, a UbiSoft zase pre tanečné hry Just Dance 4, The Hip Hop Experience a akčnú hru k nedávnemu filmu Marvel Avengers: Battle for Earth. Chystá sa aj Zumba Fitness Core a tri známe hity s Kinect podporou: Angry Birds Trilogy, japonská bojovka Dragon Ball Z a najmä Harry Potter.

Halo pokračuje...

Hoci Kinect má stále solídnu podporu aj počas tretích Vianoc, Microsoft sa musí orientovať aj na hráčov, ktorí mu neholdujú. Ich priazeň si chce získať cez Halo 4. Globálny štart 6. novembra je mimoriadne očakávaný, pretože pôvodné štúdio Bungie od hry odskočilo a všetci očakávajú, ako sa 343 Industries zhostí úlohy tvorcov ďalšej časti. Tá zrejme otvorí vesmír do nevídaných končín – a zrejme bude posledným dielom na X360. Halo 5 sa už asi dostane na novú konzolu od Microsoftu na Vianoce 2014.

Čo môže priniesť Halo 4? Výkon a grafiku X360 už zrejme vyžmýka nadobro, multiplayer mali chytľavý už jeho predchodcovia, takže najväčšia pozornosť sa bude viazať na single-player, príbeh či iné časti sveta. A samozrejme, na hlavného hrdinu. Koľko času dostane Master Chief?

Nové balenia s konzolou

Očakávané ohlásenia na možné zníženie konzolu neprišli. Ak ich Microsoft plánuje, uvedie ich až po eventuálnom oznámení ceny Wii U. Ani americké zníženie ceny Kinectu zatiaľ nedorazilo.

No slovenský Microsoft ponúkne nové balenia. Za 249 eur je od 11. septembra k dispozícii 4 GB verzia s Kinectom a dvomi hrami (Kinect Adventures a Kinect Disneyland). Za 349 eur predáva 250 GB variant s Kinectom a tromi hrami: Dance Central 2, Kinect Sports a Kinect Adventures.

K tejto dvojici pribudne 1. októbra zaujímavé balenie pre tradičných hráčov: za 299 eur konzola s 250 GB pevným diskom, Forzou Motorsport 4 a stiahnuteľným Zaklínačom 2 v češtine.

Xbox Live – konečne na Slovensku

Ku všetkým novinkám a prázdnemu septembru pridáva Microsoft ešte jednu očakávanú udalosť. Plánované uvedenie multiplayerovej a obsahovej služby Xbox Live v lokalizovanej slovenskej verzii. Celé roky čakajú Slováci na moment, kedy si budú môcť zaregistrovať konto aj na domácu adresu a vyrovnať sa okolitým krajinám (Poľsko a Česko dostali Xbox Live v júni 2010).

Xbox Live je dnes etablovaná služba, ktorá umožňuje prístup k demoverziám hier a ďalšiemu obsahu. Existuje v dvoch verziách – bezplatná prináša demá, ďalší obsah do hier a aj hlasový chat. Xbox Live Gold verzia má online hranie, prístup na sociálne siete a väčšinu nových služieb.

Fakt, že Microsoft uvedie slovenský Xbox Live môže svedčiť o dostatočne vysokej penetrácii konzol v krajine. Predaje sa ukázali ako dostatočné po viac ako piatich rokoch. Zaradenie na mapu s podporou Xbox Live je dobrý  signál do budúcnosti – pre využívanie služieb na smartfónoch, tabletoch Surface a eventuálne aj na ďalších Xboxoch. A mimochodom, Xbox Live u nás štartuje skôr ako konkurenčný PlayStation Store. Otázny však ostáva presný termín.

Foto na titulke a v článku - Microsoft

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Microsoft

Diskusia (0 reakcií)