Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sony už nie je konzervatívne, Xperia 1 vyzerá na jeho najlepší mobil za roky

26.02.2019, 08:15 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Na veľtrhu MWC mali v pondelok okrem iného premiéru aj novinky japonského giganta Sony. Nejaké informácie už unikli počas minulých týždňov. Našťastie sa potvrdili. Čerstvá Xperia 1 je vlajková loď, ako sa patrí, s pár unikátnymi vlastnosťami a aj pár takými, ktoré donútia nechápavo zodvihnúť obočie. Okrem nej Sony ukázalo aj strednú triedu zastúpenú modelmi Xperia 10 a 10 Plus.

  • Tlačiť
  • 4

Prémiové Xperie vždy ťažili z toho, že ich výrobca má desiatky rokov dlhé skúsenosti v oblasti fotografie, videa, zvuku a displejov. Xperia 1 nie je výnimka. Rozoznateľná bude už z diaľky.

Momentálne ako jediný smartfón na trhu (spolu so súrodencami Xperia 10 a 10+) je osadená displejom s pomerom strán 21:9. Niekto bude nadávať a označovať to za slíž, ale v praxi to nie je žiadna ergonomická tragédia.

Neprehliadnite

Naopak, po pár prvých „ohmataniach“ takýto predlžený displej je vcelku praktický. Sony prízvukovalo, že veľa obsahu na Netflixe, Amazon Prime Videu alebo YouTube je v takomto pomere strán. Navyše spolupracuje s vývojármi tretích strán a 21:9 budú napríklad podporovať herné tituly ako Fortnite alebo Asphalt 9.

Zdroj: Marián Biel

Na jednej strane, veľa obsahu je v mobile aj tak orientovaného na výšku. Sony pridalo aj funkciu rozdelenia obrazovky s použitím dvoch okien so samostatnými aplikáciami. A v horizontálnej polohe je to zas pomer strán, ktorý sa využíva pri mnohých celovečerných filmoch. Tak či onak je to subjektívna záležitosť a pred odsúdením by si mal novinku každý aspoň raz chytiť do ruky.

Ak opomenieme nevšedný pomer strán, ide o

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Android, MWC 2019, Sony