Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sony Vaio E14: Dizajnový notebook pre mladých

27.06.2012, 15:30 | redakcia TREND.sk Technológie

Úsporný procesor, hybridná grafika a energeticky efektívny displej rezultujú v dlhej výdrži batérie

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy

Sony

Japonská značka Sony rozšírila notebookovú radu Viao o sériu E14, určenú najmä pre mladú generáciu. Používateľov má osloviť dizajnom, jednoduchým používaním a multimediálnou výbavou. Ale aj užitočnými doplnkovými funkciami, napríklad dobíjaním smartfónu pri vypnutom notebooku.

Rozlišovacím prvkom dizajnu notebookov Vaio série E14 majú byť lemovanie okolo okrajov notebooku, odklápacej časti, touchpadu a klávesnice. Samotný notebook sa bude vyrábať v troch farebných variantoch: bielom, čiernom a ružovom.

Notebook je vybavený senzorom okolitého osvetlenia, ktorý zapína a vypína podsvietenie klávesnice a tiež optimalizuje jas displeja. Rozmerný touchpad podporuje dotykové gestá: rýchlym pohybom doľava alebo doprava sa listuje medzi webovými stránkami alebo v galérii fotografií, potiahnutím nadol sa zasa pozastaví prehrávanie hudby alebo prezentácie, kým krúživý pohyb zvyšuje alebo znižuje hlasitosť.

Zdroj: Sony

O výkon sa v notebookoch Vaio série E14 stará procesor Intel Core i3-2350M so štyrmi gigami operačnej pamäte. Grafický systém je hybridný, podľa výrobcu zabezpečí dostatok výkonu aj pre náročnejšie aplikácie, hry alebo prehrávanie videa.

Zdroj: Sony

Úsporný procesor, hybridná grafika a energeticky efektívny displej (štrnásťpalcový s rozlíšením 1366x768) rezultujú v pomerne zaujímavej výdrži batérie, ktorá sa má pohybovať okolo siedmich hodín. Dostatok času na písanie poznámok na prednáškach, surfovanie po webe, či Facebooku...

Zážitok z multimédií si berú na starosť aj technológie xLoud a Clear Phase, ktoré zvýrazňujú úroveň hlasitosti bez skreslenia. S režimom Dolby Home Theatre V4 zasa nové éčko získava potenciál kinosálového zvuku bez ohľadu na to, či používate zabudované, alebo externé reproduktory, či slúchadlá.

Zdroj: Sony

Notebooky Vaio 14E sú vybavené aj funkcionalitou Rapid Wake + Eco na prechod do režimu dlhodobého spánku s extrémne nízkou spotrebou energie. Výrobca sľubuje, že všetky dáta zostanú zachované po dobu desiatich dní. Keď notebook otvoríte, aktivuje sa v priebehu pár sekúnd tam, kde ste skončili. Notebooky Sony Vaio série E14 sa na Slovensku budú predávať za cenu okolo 740 eur.

Sony Vaio SVE14A1S1EW
Displej 14-palcový, 1366 x 768, širokouhlý
Rozmery 245 x 341 x 22,4 mm
Hmotnosť (s batériou) 2,3 kg
Operačný systém Windows 7 Home Premium
Procesor Intel Core i3-2350
Pamäť RAM 4 GB DDR3 1333 MHz
Storage 500 MB HDD, 5400 ot./min
Multimédiá hybridná grafika (AMD Radeon HD 7670M s 1 GB VRAM + Intel HD 3000), webkamera (HD, 1,3 Mpix, Exmor fo PC), DVD, stereoreproduktory s Dolby Home Theather v4
Konektivita WiFi n, Bluetooth 4.0, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, HDMI
Batéria 7 hodín prevádzky
Špecifická vlastnosť podsvietená klávesnica
Dostupnosť a cena jún 2012, od 739 eur

Foto na titulke a v článku - Sony

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Sony