Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sony Vaio Z sa vracia

19.07.2012, 08:30 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Japonská značka dala svojmu najvybavenejšiemu notebooku dávku steroidov

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Sony, SSD, Vaio

Približne pred rokom predstavený notebook Sony Vaio Z patril k tomu najvýkonnejšiemu na trhu a vďaka rozmerom sa mohol radiť aj k ultrabookom. Oficiálne ale rad Z patrí k malým notebookom. Nedávno predstavený ročník 2012 si miniatúrne rozmery ponechal, no výrobca zvýšil výkon a pridal podporu najnovších štandardov. Nechýba špeciálna dokovacia stanica či tenká externá batéria. A ani štvorciferná cena.

Na prvý pohľad je tohtoročné Vaio Z na nerozoznanie od minuloročného predchodcu. Použitý je ten istý materiál – uhlíkové vlákno a hliník s heaxagonálnou vnútornou matricou pre vyššiu pevnosť. Zachované ostali rozmery s hrúbkou necelých 17 milimetrov a aj mušia váha 1,18 kilogramu. Rovnaký je aj výpočet konektorov. Cez USB sa dá nabíjať mobil či hudobný prehrávač, hoci je notebook vypnutý alebo uspatý.

Výkonu je znova na rozdávanie, zabezpečuje ho procesor Intel Core i7 tretej generácie Ivy Bridge a osem gigabajtov operačnej pamäte. Na ukladanie dát slúži 256 GB SSD disk tiež tretej generácie s ešte rýchlejším zápisom a čítaním.

Nešetrilo sa ani ďalších drobnostiach. Webkamera má rozlíšenie 1,3 megapixela a snímač Exmor, klávesnica je podsvietená a stereoreproduktory podporujú technológiu Dolby Home Theatre V4. V tohtoročnom modeli je 13,3-palcový displej už štandardne dodávaný s full HD rozlíšením 1920 X 1080 bodov.

Na internet sa okrem ethernetu a WiFi dá pripojiť aj cez 3G modem a po novom už podporuje aj 4G (LTE) mobilné pripojenie. Vaio Z sa vďaka funkcii Rapid Wake prebúdza zo spánku takmer okamžite a po zaklapnutí veka ho batéria v spánku udrží pri živote tri mesiace. Voliteľným príslušenstvom je znova tenká externá batéria, ktorá presne lícuje s celou spodnou stranou notebooku a zvýši výdrž zo siedmich na 14 hodín práce.

Už takto ide o notebook s viac ako silnou výbavou. Ešte o další krok ju posúva dodávaná externá dokovacia stanica, ktorá schováva šachtovú blu-ray mechaniku a samostatnú grafickú kartu. Primárne je v notebooku vstavaná grafika Intel HD 4000. Po pripojení k dokovacej stanici jej prácu preberie AMD Radeon HD 7670M, vhodná na hranie náročných hier, aj na prácu v CAD aplikáciách.

K dokovacej stanici sa dá pripojiť štvorica monitorov a Vaio Z sa tak stane pracovnou stanicou pre najnáročnejších. A pre takých, ktorým na cene až tak nezáleží. Vlajková loď Sony Vaio Z sa v týchto dňoch začne na slovenskom trhu predávať za 2 799 eur.  

 

Sony Vaio Z 2012
Displej 13,1-palcový, 1920 x 180, Display Premium
Rozmery 330 x 210 x 16,65 mm
Hmotnosť (s batériou) 1180 g
Použité materiály hliník, uhlíkové vlákno
Operačný systém Windows 7 Home Premium
Procesor Intel Core i7 Ivy Bridge, do 3,1 GHz
Pamäť RAM 8 GB DDR3 1333 MHz
Storage 256 GB SSD, slot pre pamäťovú kartu 5v1
Multimédiá webkamera (1,3 Mpix Exmor),  reproduktory  Dolby Home Theatre V4
Konektivita LAN, WiFi n, Bluetooth 4.0, HSPA+ do 21 Mbit/s, LTE, HDMI, USB 3.0
Batéria 7 hodín prevádzky, 90 dní standby, voliteľná externá tenká batéria
Špecifická vlastnosť podsvietená klávesnica, dokovacia stanicá s Blu-ray mechanikou a grafickou kartou AMD Radeon HD 7670M
Dostupnosť a cena júl 2012,  2799 eur

Foto v článku a na titulke - Sony

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Sony, SSD, Vaio

Diskusia (0 reakcií)