Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Spolupráca IT firiem pomôže predajniam

11.10.2016, 00:00 | PR

Inzercia | V Bratislave sa konala konferencia spoločností Slovanet, Pygmalios a Cisco Slovensko, ktorých spoluprácou vzniká systém pre pokročilú analýzu správania zákazníkov v obchodných priestoroch. Prevádzkovateľom fyzických predajní a ich sietí dáva do ruky nový silný nástroj pre zvyšovanie výkonu a efektivity.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Telekomunikačná spoločnosť Slovanet organizovala prvý októbrový týždeň špecializovanú konferenciu Inovácie v retailovej analytike v priestoroch bratislavského hotela Gate One. Spolu s partnermi z IT brandže, spoločnosťami Pygmalios a Cisco Slovensko, prezentovali nový produkt, ktorý vznikol ich vzájomnou spoluprácou.

Slovanet prináša riešenie bigdata:LINK Pygmalios

Riešenie bigdata:LINK Pygmalios zaznamenáva prostredníctvom kamier a Wi-Fi prijímačov počty zákazníkov pred predajňou a v jej vnútri, pričom dokáže registrovať aj pohyb zákazníkov po predajni a trvanie ich návštevy. Vďaka online analytickému spracovaniu poskytne prevádzkovateľom cenné informácie potrebné pre spoznanie správania a preferencií zákazníkov a pre rozhodovanie napríklad o zmenách smerujúcich k osloveniu väčšej časti okoloidúcich, vhodnejšiemu rozmiesteniu tovaru v predajni, zvýšeniu starostlivosti o zákazníkov a v konečnom dôsledku predovšetkým k zvýšeniu predaja.

Výnimočnosťou riešenia bigdata:LINK Pygmalios je možnosť dozvedieť sa nielen to, čo sa stalo, ale aj čo sa mohlo stať, ale sa neudialo. Napríklad množstvo neoslovených okoloidúcich, počty neuspokojených návštevníkov či studené zóny v predajni, ktorým sa zákazníci vyhýbajú. Prezentovaný systém účelne kombinuje pokročilé komunikačné zariadenia Cisco Systems a jej dcérskej značky Meraki, prepojenie cez telekomunikačné siete operátora Slovanet a analytický softvér domácej startupovej spoločnosti Pygmalios.

Retailový predaj dostáva nové nástroje a šance

„Súčasťou našej filozofie je originalita. Chceme stále prinášať originálne a zaujímavé riešenia a odlíšiť sa od konkurencie. Svet biznisu – vrátane retailu – sa transformuje, digitalizuje a až 80 % inovácií pochádza z IT prostredia. Novátorský prístup bol i dôvod, prečo sme začali spolupracovať so spoločnosťou Pygmalios,“ povedal na úvod konferencie Tomáš Jaššo, riaditeľ pre business development zo Slovanetu a doplnil: „Budeme prinášať inovatívne riešenia, ktorá vám pomôžu vo vašom biznise. Vytvorili sme nový produktový rad bigdata:LINK postavený na nástroji Pygmalios Analytics, technológiach Cisco a komunikačných službách Slovanetu. Inteligentné aplikácie totiž budú motorom zmien a náskok pred konkurenciou v retaile bude mať ten, kto bude mať kvalitné dáta a bude s nimi vedieť efektívne pracovať. Prežijú tí najrýchlejší.“

Tomáš Jaššo, riaditeľ pre business development zo Slovanetu prezentuje príležitosť získania náskoku pred konkurenciou.

Produkt vzbudzuje nové očakávania, prvé obchody a siete ho už testujú

Na konferencii sa zúčastnili zástupcovia mnohých významných na Slovensku pôsobiacich obchodných reťazcov, ako napríklad COOP Jednota, Lidl, DM Drogerie a ďalších. Prvýkrát odzneli aj reálne skúsenosti z testovacieho nasadenia systému v košickej predajni spoločnosti Marnet, pôsobiacej v oblasti predaja módneho oblečenia. Jej marketingový šéf Marek Knut vidí novú príležitosť napríklad v možnostiach špeciálnej starostlivosti o vracajúcich sa zákazníkov. Produkt v súčasnosti testujú v prvých predajniach aj ďalšie spoločnosti, ktorých skúsenosti budú predmetom budúcich stretnutí komunity.

Prítomní prezentujúci aj účastníci sa v panelovej diskusii aj neformálnych stretnutiach medzi jednotlivými prezentácia zhodli predovšetkým na tom, že nový systém prináša revolučne nové možnosti a potenciál pre zvyšovanie výkonu a efektivity kamenných predajní, ako získanie náskoku pred konkurenciou.

Viac informácií o produkte bigdata:LINK Pygmalios je dostupných na webstránke www.bigdatalink.sk.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Tagy PR články