Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

StartupAwards.SK 2016 vyhrali za nápad, ako obísť chemoterapiu

02.12.2016, 23:30 | Jozef Andacký | © 2016 News and Media Holding

Šiesty ročník prestížnej súťaže pre mladé inovatívne firmy, ktorú organizuje konzultačná spoločnosť Neulogy, v piatok spoznal svojich víťazov. Odborná porota vyberala z dvanástky finálových projektov v štyroch kategóriách.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Celkovým víťazom tohto ročníka súťaže sa stal tím MultiplexDX, ktorý vyvíja technológie pre zlepšenie diagnostikovania rakoviny. Využitie skenovania a 3D modelovania tkanív má napomôcť presnejšej identifikácii ochorenia tak, aby pacienti zbytočne nepodstupovali náročnú chemoterapiu.

MultiplexDX vyhral tiež v kategórii Science. Súťažil v nej s projektmi GroupSolver (zefektívnenie online marketingových prieskumov na báze crowdu a machine learning) a AI Diagnostics (zrýchlenie diagnostikovania rakoviny pomocou strojového učenia).

Z oblasti zdravia a zdravotníctva je i víťazný projekt kategórie Society. Stemi je mobilná aplikácia, ktorá spája lekára prvej pomoci so špecializovaným kardiológom, keď sanitka príde k pacientovi s podozrením na srdcový infarkt. Ďalšími súťažiacimi v kategórii Society boli Corvus (ovládanie mobilu pre slabozrakých a nevidomých) a Karmadilo (realizácia online marketingových prieskumov s presahom na financovanie neziskoviek a charít).

V kategórii Art&Design sa z úspechu tešil tím Maguss, ktorý pracuje na rovnomennej interaktívnej hre. Tá kombinuje prvky známej hitovky Pokémon Go a čarodejníckeho prostredia na štýl Harryho Pottera. Maguss, ktorý má za sebou úspešnú kampaň na crowdfundingovom portáli Indiegogo, uspel v konkurencii projektov Biocultivator (uzavretý ekosystém minizahrádky na balkóne) a Crafting Plastics (technológia bioplastov, z ktorých sa vyrábajú dizajnové okuliare a iné doplnky).

A napokon v kategórii Digital si ocenenie odniesol start-up so softvérom na sledovanie spokojnosti pracovníkov call centier AgentBalance. Ďalšími adeptmi boli eDocu (databázový systém s dokumentáciou pre prístroje, objekty či výrobné zariadenia) a Pygmalios (riešenie na monitoring a vyhodnocovanie zákazníckeho správania v kamenných predajniach).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy StartupAwards.SK

Diskusia (0 reakcií)