Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štátny fond hľadá inovatívne startupy

18.04.2013, 12:29 | redakcia TREND.sk Technológie

Do projektov z technológií, médií a telekomunikácií chce investovať 4,2 milióna eur

  • Tlačiť
  • 0

Inovatívne start-up projekty v oblasti technológií, médií a telekomunikácií sa môžu uchádzať o finančnú a mentorskú podporu v súťaži, ktorú realizuje Fond inovácií a technológií (FIT). Víťaz súťaže START FIT získa priamu finančnú výhru 3 000 eur a možnosť financovania projektu. Uzávierka súťaže je 3. mája 2013.

FIT založila Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania prostredníctvom dcérskej spoločnosti Fond fondov. V najbližších rokoch plánuje realizovať investície v oblasti technológií, médií a telekomunikácií v celkovej výške 4,2 milióna eur.

„FIT bude podporovať inovatívne riešenia aj v ďalších oblastiach, ako tepelné a odpadové hospodárstvo, alternatívne zdroje energie, priemyselný výskum, computer vision či rozšírená realita,“ uvádza podpredseda predstavenstva FIT Rastislav Roško.

Pred finálovým týždňom budú vybraní autori projektov pozvaní na investorské raňajky, kde budú môcť neformálne vysvetliť svoj projekt pred jeho zaradením do finále. To potrvá šesť dní (od 12. mája do 17. mája), počas ktorých autori projektov v spolupráci s mentormi z odborných oblastí a biznisu rozpracujú projekty do konečnej podoby.

Z možnosti rokovať o investičnej podpore projektov nie sú okrem víťaza vylúčení ani ostatní finalisti, ak bude obojstranný záujem o investíciu a ich projekty budú spĺňať požiadavky investora.

Foto na titulke - FIT

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)