Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stonásobný zoom a 8K videá v mobile. Predstavili smartfón Galaxy S20

11.02.2020, 23:43 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Väčšina používateľov si od smartfónu želá, aby dobre fotil, mal dobrú výdrž batérie a prípadne aj štýlovo vyzeral. No a, samozrejme, mal by byť cenovo dostupný. V poslednom bode Samsung s novou rodinou mobilov Galaxy S20 veľmi nenadchne, lebo cenovky zďaleka nie sú ľudové, no zvyšné požiadavky sa výrobca smartfónov snažil splniť. A pridáva k nim ešte aj pár unikátností.

  • Tlačiť
  • 0

Samsung zjednodušil pomenovanie svojich smartfónov a vlastne ho celé prepracoval. Možno aj trochu logickejšie než Apple.

Po vlaňajších Galaxy S10 prichádza Galaxy S20. Má to vraj symbolizovať novú filozofiu firmy. Hoci popravde, aj z prvého kontaktu sa dá povedať, že nejde o žiadnu zásadnú zmenu, ale skôr zásadné vylepšenia.

Okrem mena sa zjednodušila aj kategorizácia edície Galaxy S. Najmenej vybavená, najmenšia a aj najlacnejšia je Galaxy S20. Výbavou stále vlajková loď, ale pár drobností chýba.

Potom luxusná Galaxy S20+, ktorá je nástupcom vlaňajšej S10+. Tento rok navyše výrobca pridáva ešte S20 Ultra s pár extra fintami pre tých najnáročnejších. A najbonitnejších.

Trojica nových Galaxy S20Zdroj: Marián

Kamera je na prvom mieste

Heslom tohto roka pre Samsung je jednoznačne kamera. Respektíve kamery. Pri Galaxy S20 a S20+ ide o pomerne štandardnú medziročnú evolúciu. Do Galaxy S20 Ultra už ale nasadili väčší kaliber.

Konkrétne 108 Mpix snímač hlavnej kamery s nadštandardnou veľkosťou 1/1.33“, clonou f/1.8 a optickou stabilizáciou.

Neprehliadnite

Isto sa mnohí pýtajú, kto potrebuje v mobile 108 Mpix fotografie. Odpovede sú dve. Prvou je, že vďaka jemnosti je možné suplovať reálne približovanie scény jej jednoduchým výrezom. Druhou, že S20 Ultra používa špeciálnu funkciu „Nona Binning“, ktorá spája 9 pixelov do jedného. Finálny záber má potom technicky „len“ 12 Mpix.

To všetko v kombinácii s rozmerným snímačom má zabezpečiť 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Galaxy S20, Galaxy S20 Ultra, iPhone, Samsung

Diskusia (0 reakcií)