Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stotisíc dolárov visí vo vzduchu, experti sa k nim nedokážu dostať

26.02.2014, 00:00 | PR

Inzercia | Astronomická suma, ku ktorej sa dá dostať priamo od domáceho počítača. Stačí „maličkosť“, prelomiť šifrovanie, ktoré si už stihlo získať množstvo medzinárodných ocenení.

  • Tlačiť

Prelamovanie šifier a odcudzenie citlivých dát sa v posledných mesiacoch stali témou číslo jeden. Dáta, uložené na diskoch firiem, korporácií alebo vládnych agentúr, majú nevyčísliteľnú hodnotu. Tú si verejnosť uvedomí, väčšinou až keď príde k ich sprenevere alebo odcudzeniu. Ochrana takýchto dát je preto otázkou ekonomického prežitia, niekedy až bezpečnosti celej krajiny. Útok na vaše dáta môže podniknúť neznámy hacker, ale aj vypočítavý konkurent. Málokto si dovolí takýchto ľudí priamo vyzvať, aby sa pokúsili jeho ochranu prelomiť. Spoločnosť SecurStar Slovakia však ponúkla neuveriteľných stotisíc dolárov tomu, kto prelomí jej ochranné prvky. SecurStar Slovakia zabezpečuje ochranu sieťových zložiek, prenosných i pevných diskov vrátane USB a SSD nosičov. Práve externé disky a pamäťové nosiče sú pritom najrizikovejšími médiami pri strážení dát. SecurStar dokáže priebežne sledovať, ako s citlivými dátami zaobchádzajú zamestnanci, a tým zamedzuje vyneseniu citlivých dokumentov, informácií a dát. Chráni aj prenos dát a hlasu po telefóne rovnakými metódami, aké sa osvedčili v CIA a FBI. SecurStar sa hrdí sériou ocenení, ktoré si na celom svete získali jeho riešenia pre korporátny i vládny sektor. Na jeho produkty sa spoliehajú ministerstvá vnútra a obrany Českej republiky, ako aj tamojší úrad vlády a Úrad na ochranu osobných údajov.  Okrem nich si od SecurStaru nechávajú chrániť dáta najväčší hráči korporátneho sektora a zdravotníckych zariadení. Stotisíc dolárov je zaujímavá suma, no pohľad na spomenutých klientov jasne naznačuje, akú hodnotu majú dáta, ktoré SecurStar chráni. Mimochodom, vypísanú odmenu sa zatiaľ nepodarilo získať žiadnemu expertovi.

Milan Hladký, riaditeľ SecurStar Slovakia, www.securstar.sk

Milan Hladký, riaditeľ SecurStar Slovakia, www.securstar.sk

Peniaze máte v trezore, kde máte dáta?

Kým sa všakovakí experti snažia o získanie spomenutej odmeny, pozrime sa, v čom vlastne spočíva nepreniknuteľná ochrana. Systém pracuje na báze server-klient, prihlásenie používateľa do systému je možné prostredníctvom hesla alebo čipovej karty/tokenu. Samozrejmosťou je kontrola všetkých prístupov a pohybov súvisiacich s chránenými dátami a v prípade narušenia bezpečnostnej politiky aj online upozornenia.  SecurStar chráni súbory komerčných i štátnych klientov prostredníctvom systému Dátový trezor a súbory menších firiem a jednotlivcov prostredníctvom softvéru DriveCrypt.

Chránený telefón

Ak vás zaujíma ochrana telefónu, SecurStar ponúka systém, ktorý okamžite šifruje váš hovor, prenos súborov a textových správ. Ak nemáte chránenú vašu komunikáciu, vaše finančné, obchodné a osobné informácie sú dostupné. Tak sa vy a vaša organizácia otvárate možnostiam infiltrácie zločincov vrátane priemyselných špiónov a ďalších subjektov, ktorí nemajú čestné úmysly. 

                                                        Autorka článku Mgr. Jana Pišteková, PhD.

  • Tlačiť