Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štúdium informatiky v školách hodnotí pozitívne iba 12 percent mladých

03.05.2017 | SITA

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

03.05.2017 | Jozef Mazur

Kotleba je pôvodným povolaním učiteľ informatiky. Jeho zamestnávateľ ho prepustil, lebo hodiny informatiky využíval aj na propagáciu svojich sociálnospoločenských názorov na štát. Presadzuje tkzv. štát stavov, alebo stavovský štát niečo na spôsob indisckého štátu kde dodnes existujú kasty. Je to len jeden v súčasnosti politicky aktývny bývalý učiteľ, ale takých sú stovky. To že je stav výučby informatiky vážnym problémo je známe už od 80-tych rokov minulého stročia. Za 40 rokov je posun len generačný čo je veľmi málo. Študenti tak ako v začiatkoch IT tak aj teraz poukazujú na stále rovnaé problémy a to je aj jeden z dôvodou, že odchádza z krajiny to najlepšie z oblastí technickej a IT inteligencie. Skoro desiatka ministrov školstva (1993-2017) nie je schopná za 25 rokov vymyslieť a postupne uviesť do praxe funkčný model do oblasti vzdelávania, ktorá je štvrtou technickou revolúciou ľudstva. Neočakávam v najbližších 20 rokoch, že sa čokoľvek v oblasti vzdelávania IT posunie výrazne vpred.

03.05.2017 | al0

Ved skoly maju problem zaplatit schopnych ucitelov cudzich jazykov, tak len naivka si moze mysliet ze nejaky schopny informatik pojde vyucovat na zakladnu/strednu skolu za 1/10 az 1/20tinu platu ktory dostane v komercnej sfere.

To je ako cakat od generalneho riaditela komercnej banky ze pojde vyucovat ekonomiu na gymnazium.