Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Súboj alternatívnych taxislužieb sa vyostruje. EÚ poskytne Boltu milióny

17.01.2020, 10:15 | tba | © 2020 News and Media Holding

Estónsky startup Bolt dostane od Európskej investičnej banky (EIB) finančnú injekciu v objeme 50 miliónov eur. Európske peniaze má spoločnosť využiť na vývoj zabezpečenia svojich služieb a ich udražateľnosť. Súboj medzi Boltom a jeho hlavným rivalom americkou spoločnosťou Uber sa v poslednej dobe vyostruje. Uber totiž čelí na európskej pôde množstvu zákazov.

  • Tlačiť
  • 3

Bolt je vedúcou európskou dopravnou platformou. Ako alternatívna taxislužba poskytuje okrem prepravy osôb aj služby na rozvoz jedla a zdieľanie elektrických kolobežiek.

Cieľom financovania od EIB je podpora vývoja a výskumu produktov spoločnosti Bolt v oblastiach, v ktorých použitie technológie môže zlepšiť bezpečnosť, spoľahlivosť a udržateľnosť jej služieb pri súčasnom zachovaní vysokej efektívnosti jej činností, píše sa v spoločnom vyhlásení oboch inštitúcií.

Neprehliadnite

Pre Uber vlaňajšok nebol dobrým rokom. Zatiaľ, čo sa súboj o zákazníka medzi Boltom a Uberom vyostruje, americká spoločnosť čelí na európskej pôde množstvu zákazov. Kvôli miestnym reguláciám sa musel stiahnuť z Bulharska, Dánska či Maďarska. Na Slovensku sa Uber taktiež stiahol na pár mesiacov. V súčasnosti však už je aktívny na Slovensku opäť. Nedávno zakázal činnosť Uberu vo svojich uliciach Londýn.

Okrem toho nevyšiel americkej spoločnosti vlaňajší vstup na burzu. Jej akcie sa prepadli o desiatky percent. Od vstupu na burzu, čo bolo v máji 2019, sa jeho akcie do konca roka 2019 prepadli o viac ako 30 percent.

Koncom roka potom spoluzakladateľ a bývalý šéf alternatívnej taxislužby Uber Travis Kalanick ohlásil odchod z predstavenstva firmy a rozhodol sa predať všetky svoje akcie spoločnosti. V budúcnosti sa chce začať pracovať v inom odbore a venovať sa dobročinnosti.

  • Tlačiť
  • 3