Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Surface Hub 2: Dotyková obrazovka, čo môže zlepšiť pondelkové porady

17.05.2018, 17:25 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Už dva roky si firmy, nemocnice alebo školy môžu kupovať dotykové tabule Microsoft Surface Hub, ktoré so vstavanými komponentmi fungujú vlastne ako tablet. Práve predstavená druhá generácia už nie je len akýsi dotykový televízor s počítačom, ale elegantná tabuľa s rukopisom Microsoftu a možnosťou výrazne zmeniť (nielen raňajšie pondelkové) porady.

  • Tlačiť
  • 0

Surface Hub 2 je oproti predchodcovi už viditeľne súčasť portfólia produktov Surface. Pomer strán obrazovky je 3:2 ako pri tabletoch, notebookoch a desktopoch z tejto rodiny zariadení. Dizajn je tiež elegantnejší s veľmi tenkým rámikom.

Má to význam, pretože Hub 2 ponúka funkciu tiling, teda „kachličkovanie“. Ide o možnosť prepojiť dva, tri alebo štyri obrazovky otočené vertikálne a vytvoriť jednu rozmernú pracovnú plochu. Je to flexibilná možnosť pre tých, ktorí vyžadujú veľké dotykové displeje.

Zdroj: Microsoft

Prvá generácia zariadenia bola dostupná v uhlopriečke 55 a až 84 palcov. Surface Hub 2 je už len v jednej veľkosti, konkrétne s uhlopriečkou 50,5 palca. Samozrejme, v 4K rozlíšení (kvôli neštandardnému pomeru strán je to ešte o niečo viac).

Neprehliadnite

Cenu zariadenia, ktoré má prísť do predaja v roku 2019, zatiaľ Microsoft nešpecifikoval. Má však byť podobná ako pri konkurenčných zariadeniach rovnakej veľkosti. Takže sa dá počítať s cenou okolo štyroch až šiestich tisícov amerických dolárov.

Surface Hub 2 okrem dotykov podporuje aj písanie digitálnym perom, ktoré je v balení. Integrované sú priestorové mikrofóny, cez USB-c sa dá pripojiť 4K webkamera pre videohovory. Na hrane je čítačka odtlačkov prstov pre prihlásenie používateľa. Fungovať bude aj na rýchle prepnutie medzi používateľmi, stačí dotyk a spustí sa prezentácia ďalšieho kolegu na porade.

Zdroj: Microsoft

Novinkou je konštrukcia, ktorá umožňuje plynulé rotovanie obrazovky z vertikálneho na horizontálne smerovanie. Alebo je možné displej inštalovať na kovové prenosné stojany.

Microsoft zatiaľ nešpecifikoval ani interné komponenty. Veľmi pravdepodobne pôjde o poslednú generáciu procesorov Intel Core i7 s minimálne 8 GB operačnej pamäte a SSD diskom.

Zdroj: Microsoft

Surface Hub 2 nie je jediný produkt, ktorým si firmy môžu zlepšiť efektivitu práce. Napríklad Google pred rokom uviedol Jamboard s dotykovou 55-palcovou 4K obrazovkou a silnou koncentráciou na využívanie cloudových služieb.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 4K, Google, Microsoft, Windows 10

Diskusia (0 reakcií)