Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švajčiarsky nôž pre tajného agenta

29.03.2010, 15:30 | Maroš Bevo

Victorinox vám v prírode môže zachrániť život. A teraz už aj dôležité dáta.

  • Tlačiť
  • 0

Asi najznámejší výrobca kvalitných vreckových mnoho, myslím tým ozaj mnohoúčelových nožov je švajčiarska firma Victorinox. Okrem čepelí, pílok, skrutkovačov a veľa ďalšieho sa pred pár rokmi rozhodli ostať v cybersvete a pridali USB flash pamäť. Pred pár dnami predstavili ich najnovší dátový nožík – Victorinox Secure Pro, ktorý je ako stvorený pre ozajstných paranoikov alebo kuriérov extra dôležitých informácií.

VICTORINOX 2_1

Zvonku nevyzerá nejako inak. Klasický švajčiarsky nôž s jednou 58 mm čepeľou, nožnicami a pilníkom. A samozrejme s vyťahovacím USB kľúčom. V edícii Secure Pro je ale zabezpečený proti nežiaducim pohľadom funkciami ozaj ako z filmu. Základom je 256bitové AES šifrovanie dát.  Rovno na tele kľúča je čítačka odtlačkov prstov. A navyše okrem daktyloskopickej stopy detekuje teplotu. Takže vám nestačí prst, musí byť živý – teda teplý. Ďalším bezpečnostným prvkom je tzv. MKI Schnuffi platforma. V skratke ide o to, že všetky kódovacie a bezpečnostné prvky sú na jedinom čipe. A ten je zas prepojený s autodeštrukčným mechanizmom, ktorý pri mechanickom poškodení puzdra kľúča „spáli“ pamäťový čip a mikroprocesor. Dymiť sa z neho ale nebude.

victorinox_presentation_master_fingerprint

Pri predvádzaní tohto modelu v Londýne bola vypísaná súťaž s hlavnou výhrou 100 000£. Stačilo za dve hodiny, koľko tlačová konferencia trvala, dostať sa k zašifrovaným dátam. Boli pozvaní najlepší hackeri, no cenu si žiaden nakoniec nevzal domov. Secure Pro sa bude dodávať vo veľkostiach od 8GB za približne 56€ do 32GB za 199€.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)