Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švédska elektráreň namiesto uhlia spaľuje šaty z H&M

24.11.2017 | ČTK

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

25.11.2017 | martin33

To je super "ekologicke" - vypestuje sa bavlna, co spotrebuje obrovske mnozstvo vody, potom sa v Azii usije oblecenie, spotrebuje sa ropa na prepravu do Europy a nakoniec to vsetko skonci v spalovni.
Pricom jedinym "problemom" toho oblecenie je to, ze nie je "in", lebo sa zmenila moda.
Tipnem si, ze ti isti ludia, ktori demonstruju za ekologiu, oblecenie z minulej sezony odmietaju kupovat a preto konci v spalovni.

26.11.2017 | Roman Kanala

Treba čítať pozornejšie. Obvyklé oblečenie je večné a dá sa uskladniť a distribuovať muzošom. Problém je s plesnivým či chemicky ošetreným odevom, ktorý má dátum spotreby. Len tie odevy sa pália.

V socíku napísali, že v Brazílii sa kúri kávou. V socíku bola káva luxus. Čo nenapísali, že kávové zrná napadla pleseň a boli plné aflatoxínov. Československo kupovalo plesnivé kakaové bôby, ktoré boli pozitívne na aflatoxín. Žochy, ktoré spadli z palety do mora alebo sa namočili v podpalubí, boli veľmi lacné. Od ministerstva dostali povolenie na "výrobky s malým obsahom kakaa". Pražská Orionka z nich robila čokoládové tabuľky, akoby sa nechumelilo. Predali sa, zjedli, a proletariát sa nedozvie, prečo sa mu skrátil život.

25.11.2017 | ivko07

tak tomuto sa vraví ekológia po európsky... a z tejto energie budeme nabíjať elektromobily...
hurá k svetlým zajtrajškom...