Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Tag Heuer prekvapil modulárnymi smart hodinkami. Vedia byť aj mechanické

14.03.2017, 22:03 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Smart hodinky sú výsadou Applu, Samsungu či LG. Ale pred dvoma rokmi sa pridal aj kultový švajčiarsky výrobca Tag Heuer. Zjavne to nebol len pokus, pretože práve predstavil svoj druhý model. Navyše svojou nevšednou konštrukciou nejde len najluxusnejšie Android Wear hodinky. Ale patria aj k tým najunikátnejším.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Je pomerne nevšedné, že do digitálneho smart sveta sa pustila aj tradičná analógová firma. Ale Tag Heuer prekvapil sám seba, keď doteraz predal viac ako 56-tisíc kusov svojich prvých smart hodiniek. A to sa bavíme o kúsku, ktorý stál 1 500 dolárov a viac. Konkurenčné ázijské značky sa pohybujú na úrovni 200 až 400 dolárov.

Hoci aj čerstvé Tag Heuer Connected Modular 45 tiež nepatria medzi lacný špás, môžu byť ich predaje ešte lepšie. Vďaka špeciálnej modulárnej konštrukcii a možnosti osadiť ich aj klasickými mechanickými hodinkami totiž tak skoro morálne nezastarajú.

Zdroj: Tag Heuer

Tag Heuer Connecte Modular 45 je ako lego. Vymeniteľné nie sú len náramky, ale aj obruč strojčeka, spony, zapínanie a aj samotný strojček. Lepšie povedané, modul s dotykovým displejom. Dá sa totiž vymeniť za analógové modely. Zatiaľ sú kompatibilné s Tag Heuer Calibre 5 a luxusný Heuer 02T Tourbillon.

Na výber sú náramky z kože, latexu, titánu a keramiky, obruč v čiernej alebo striebornej farbe a viacero možností ďalších súčastí. Modul samotný je uložený v tele z titánu. Tag Heuer bude predávať 11 hotových modelov. Ale kombinácia viac ako 50 súčastí, ktoré majú aj verzie z ružového zlata a s diamantmi, dáva možnosť poskladať si stovky personalizovaných podôb týchto smart hodiniek. 

Samotný smart modul patrí tiež k vlajkovým lodiam medzi Android Wear hodinkami. S veľkosťou 45 mm možno nebude vyzerať najlepšie na drobných zápästiach. Je osadený 1,39-palcovým Amoled dotykovým displejom, ktorý chráni zafírové sklo. Srdcom je Intel Atom Z34XX so štyrmi gigabajtmi operačnej pamäte. Nechýba GPS modul a odolnosť proti vode do 5 atmosfér. Takže sú vhodné aj ako plnohodnotné športové hodinky. Výdrž batérie je štandardných 24 hodín.

Tag Heuer Connected Modular 45 fungujú na systéme Android Wear 2.0 a výrobca okrem piatich vlastných dizajnov ciferníkov pribalil aj aplikáciu na ich personalizáciu. Modulárnosť a personalizácia je očividne hlavná téma švajčiarskej novinky.

Zdroj: Tag Heuer

Dostupné budú aj na európskom trhu. Základný model stojí 1 650 dolárov a podľa kombinácie materiálov a komponentov sa dostane až na 17 000. Za to už však nový majiteľ dostane luxusné balenie, v ktorom bude aj mechanický modul Heuer-02T Tourbillon. Takže v rámci segmentu to nie je až taká nevšedná investícia. A ak budú aj nasledujúce smart moduly, ktoré na rozdiel od tých mechanických morálne zastarajú neporovnateľne rýchlejšie, v rovnakých rozmeroch, bude stačiť vymieňať len tie. A používateľ bude mať švajčiarske a aj smart hodinky, ktoré môžu prechádzať z generácie na generáciu. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy polícia, Tibor Gašpar

Diskusia (0 reakcií)