Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ukázali takmer ideálny biznis laptop. Vydrží 24 hodín

07.01.2020, 17:42 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Na CES (Consumer Electronic Show) v Las Vegas to nie je len o televízoroch, k často videným artiklom patria aj notebooky. Z tuctov noviniek zaujal napríklad Asus ExpertBook B9450, ktorý okrem kombinácie malej hmotnosti a dlhej výdrže pridáva kopec praktických drobností. Aj keď, čisto technicky, to úplná novinka nie je.

  • Tlačiť
  • 0

Asus tento laptop prvýkrát ukázal už v septembri na veľtrhu IFA. Doteraz sa však ešte nedostal na trh a výrobca zmenil jeho názov. To bol celkom dobrý nápad, pôvodne sa totiž oficiálne volal Asus AsusPro B9, čo znie trochu krkolomne. AsusPro bol rad profesionálnych notebookov pre náročnejších a často korporátnych zákazníkov. Po novom sa táto sorta volá ExpertBook. Novinka vyzerá ako skvelá alternatíva ku ThinkPadom alebo MacBookom Pro.

Neprehliadnite

Výkonných aj kompaktných notebookov je na trhu kopec. Skoro všetky sú v základe rovnaké. Nejaký novší Intel procesor, k tomu aspoň 8 GB operačnej pamäte, SSD disk, ideálne čo najtenšie telo. To všetko má aj ExpertBook B9450. Lenže celé to okorenil drobnosťami, vďaka ktorým vyčnieva z radu.

Zdroj: Asus

Na výber je Intel Core i5 a i7 desiatej generácie, do 16 GB operačnej pamäte a až dvojica 1 TB SSD diskov. Vcelku štandardný je ešte 14-palcový full HD displej s minimalistickým rámikom a s pozorovacím uhlom 178 stupňov. Aj hrúbka 14,9 mm by sa dala v danej kategórii považovať za bežnú. Potom nastupujú zaujímavé drobnosti.

Prvou je rekordne nízka hmotnosť 866 gramov. Tým sa ExpertBook B9450 stáva najľahším biznisovým 14-palcovým notebookom na svete. Pritom je v tom zarátaná 33 Wh batéria, ktorá udrží notebook pri živote 12 hodín. Na výber je ešte aj verzia so 66 Wh batériou, ktorá dodá energiu až na

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Asus, CES 2020, MacBook Pro

Diskusia (0 reakcií)