Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tipy na Cyber Monday zľavy. Aj o tretinu lacnejšia technika

28.11.2016, 17:31 | Marián Biel | © 2016 News and Media Holding

Aby sa nákupné šialenstvo ešte trochu natiahlo, vymysleli si pred pár rokmi predajcovia elektroniky po čiernom piatku aj takzvaný Cyber Monday, teda kybernetický pondelok. Znova sme vybrali pár overených kúskov, ktoré sú výrazne lacnejšie. Ale pozor, často sa ich cena po dnešku znova dostane na vyššiu úroveň.

  • Tlačiť
  • 1

Slovenské obchody si ešte iba zvykajú na Black Friday. Tradícia Cyber Monday u nás ešte nie je taká rozšírená. Naopak, zahraničné obchody to už berú ako holý fakt. Posledný novembrový pondelok je jednoducho elektronika lacnejšia napríklad na Amazone. Z jeho nemeckej alebo anglickej verzie si ľahko objedná každý. Niekedy je ale nutné mať známeho v danej krajine, pretože občas niektorý produkt na Slovensko neposielajú. Ale ak áno, máte vyhraté. Z nemeckého Amazonu je teraz poštovné zdarma.

Smart ovládač Logitech Harmony Companion (85 €)

Bezplatné poštovné môžete využiť napríklad na tento set univerzálneho diaľkového ovládača a akéhosi adaptéra, ktorý vie komunikovať s iOS a Android aplikáciou a príkazy potom transformuje do infračervených lúčov. Takže ergonomickými ovládačom alebo aj iPhonom môžete ovládať ktorýkoľvek z databázy tisícok výrobkov. Podporuje aj vytváranie takzvaných Aktivít, teda makier. Jedným tlačidlom sa vypne svetlo, stiahnu žalúzie a zapne televízor a Blu-ray prehrávač. Bežne tento set stojí okolo 120 až 130 eur.

Logitech Harmony CompanionZdroj: Logitech

Herné slúchadlá Logitech G933 Artemis Spectrum (90 €)

Logitech má teraz na Amazone aj ďalšie svoje produkty za skvelé ceny. Táto ich vlajková loď medzi hernými slúchadlami si svojou výbavou možno aj zaslúži bežnú cenu 190 až 200 eur. Kúpiť ich doslova za polovicu by bolo hriech nevyužiť. Hlavne pre tých, ktorí za svojím počítačom trávia veľa času počúvaním hudby, robením hovorov cez Skype a podobné služby, pozeraním filmov a hlavne hraním hier. G933 Artemis Spectrum sú bezdrôtové slúchadlá s virtuálnym 7.1 kanálovými priestorovým zvukom, množstvom nastavení a vcelku slušnou ergonómiou.

Logitech G933 Artemis SpectrumZdroj: Logitech

5.1 kanálový set reproduktorov Logitech Z-906 (176 €)

Znova veľká zľava na high-endový produkt overenej značky. Logitech Z-906 sa u nás predáva za približne 270 eur, jedna z najväčších sietí elektropredajní ho má za lákavých 240 eur. Ale na anglickom Amazone je ešte o viac ako 60 eur lacnejší. Set je primárne určený k počítaču zvukovo extra náročného používateľa. Ale cez koaxiálny alebo optický vstup sa dajú prepojiť aj s receivermi, Blu-ray prehrávačmi, hernými konzolami alebo televízormi. 500 watový set si poradí s formátmi Dolby Digital aj DTS.   

Logitech Z-906Zdroj: Logitech

SSD disk Crucial MX300 525 GB (94€)

Pri stolných počítačoch záleží na výkonnosti procesora aj kapacite operačnej pamäte. Pri bežnom používaní ale človek rozozná citeľné zrýchlenie hlavne výmenou klasického disku za SSD. Ich cena postupne klesá, čo bola ich jediná nevýhoda. A dnes klesla ešte viac. Model MX300 od firmy Crucial ponúka disk s kapacitou 525 GB len za v prepočte 93 eur. Rýchlosť čítania a zápisu je 530/510 MB, takže štandard medzi SSD. Ale pol terabajtový SSD za menej ako sto eur, to je rarita. Tento konkrétny model sa na Slovensku predáva za približne 135 eur.

Crucial MX300Zdroj: Crucial

Nest termostat (188 €)

Tento produkt malého start-upu podľa mnohých rozbehol záujem laickej verejnosti o domáce smart doplnky. Teraz už divízia Googlu (presnejšie Alphabetu) predáva už tretiu generáciu ich jednoduchého inteligentného termostatu, ktorý je kompatibilný aj s kotlami v slovenských domoch a bytoch. Vie učiť podľa správania obyvateľov kedy a ako nastavovať teplotu pre čo najlepšie šetrenie energie. Alebo ho ovládate aj ručne cez mobilnú aplikáciu alebo rôzne smart hodinky. U nás pomerne raritný termostat zoženiete tak za 230 eur. Amazon a web výrobcu ho tak má o pekných pár eur lacnejšie.

Nest termostatZdroj: Nest

Ring zvonček s kamerou (152 €)

Ďalší kus smart domácnosti sa predáva oficiálne za dvesto dolárov, teda okolo 190 eur. O štvrtinu lacnejší je momentálne na Amazone. Len pozor, tento Wi-Fi zvonček neposielajú na Slovensko. Ak máte známeho niekde v Anglicku, môže vám do Vianoc priniesť v podstate bezpečnostnú kameru zabalenú do tela dverového zvončeka. Funguje aj na batérie viac ako rok, takže nie je nutné nič vŕtať. Širokouhlá kamera s detektorom pohybu posiela na mobil obraz návštevy alebo poštára. Navyše sa s nimi môžete cez vstavaný mikrofón a reproduktor porozprávať.

Ring Wi-Fi zvončekňZdroj: Ring

Reproduktor Bang&Olufsen BeoPlay A1  (179 €)

Drobný reproduktor od legendárnej značky sa bežne predáva za cenu okolo 230 až 240 eur, takže kto má tento model vyhliadnutý, môže ušetriť aj päťdesiat eur. Pre ostatných, ide o 2 x 30 W reproduktor v hliníkovom tele s ramienkom z pravej kože s hmotnosťou 600 gramov. Na jedno nabitie vydrží okolo 24 hodín a na svoje rozmery vie hrať presne a hutne.

Bang&Olufsen BeoPlay A1Zdroj: Bang&Olufsen

Reproduktor Bang&Olufsen BeoPlay A2  (199 €)

Je väčší súrodenec BeoPlay A1, ktorého cena je na Slovensku okolo 300 až 400 eur. Nemecký Amazon ho ale dnes ponúka citeľne lacnejšie. S výkonnejšou štvoricou reproduktorov ozvučí väčší priestor kvalitným zvukom. Aj tento model je elegán, ktorého rozpoznávacím znakom je popruh z pravej kože.

Bang&Olufsen BeoPlay A2Zdroj: Bang&Olufsen

Bezdrôtové Hi-fi slúchadlá Bang&Olufsen BeoPlay H7 (259 €)  

Bežná cena týchto slúchadiel je približne od 330 do 400 eur, takže sa dá nákupom v dnešnej akcii ušetriť aj rovných sto eur. Aj za tú akciovú cenu sú ale na trhu veľmi kvalitné kúsky, takže táto ponuka je prevažne pre tých, ktorí sú pevne rozhodnutí pre kultového dánskeho výrobcu. Znova ide o výrobok z hliníka a jahňacej kože s 40 mm meničmi a výdržou na jedno nabitie okolo dvadsať hodín.

Bang&Olufsen BeoPlay H7Zdroj: Bang&Olufsen

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bang & Olufsen, Logitech, Reálne zľavy, smart home, SSD