Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

16 top tech darčekov, ktoré ešte stihnete kúpiť pod stromček

21.12.2017, 14:49 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Ak sa ešte v tieto posledné dni pred Vianocami rozhodujete, čím by ste obdarovali niekoho, kto je fanúšik technických hračiek, tento výber môže pomôcť.

  • Tlačiť
  • 3

Šestnásť produktov rozdelených do štyroch cenových kategórií patrí k tomu najlepšiemu zo svojho segmentu. Majú za sebou pozitívne odborné recenzie a aj hodnotenia majiteľov.

Vybrali sme také modely, ktoré by sa mali zapáčiť každému technologickému nadšencovi. Navyše ide o veci, ktoré minimálne jeden slovenský e-shop má na sklade, takže ich ešte stihnete položiť pod stromček.

Tech darček za cenu nad 500 eur

iRobot Roomba 960 za 650 eur

Cenovo výhodná (takmer) vlajková loď značky iRobot. Podporuje Wi-Fi a ovládanie či kontrolu cez mobilnú aplikáciu, navigácia iAdapt 2.0 rozoznáva statické prekážky aj pohodené veci a zvládne aj prah medzi izbami do výšky 1,6 cm.

Väčšia batéria dovolí vysávať plochu s rozlohou 180 metrov štvorcových a ak máte ešte väčší byt alebo dom, vie sa do práce po dobití vrátiť. Má tiež systém proti zamotaniu káblov a schopnosť rozpoznať viac zašpinené miesta.

iRobot Roomba 960Zdroj: iRobot

Apple iPad Pro (10,5“) 256 GB za 890 eur

Pravdepodobne najlepší tablet dneška. Aj „obyčajný“ iPad zvláda náročné aplikácie a multimédia, najnovšia verzia Pro to ale robí ešte lepšie. V určitých prípadoch vie plnohodnotne nahradiť laptop.

Vybavený je 10,5-palcovým displejom s rozlíšením 2 224 x 1 668 bodov a technológiou ProMotion, ktorá pri videu a hrách nastavuje až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu obrazu. O výkon sa stará čip A10X Fusion a Pro podporuje aj prácu s digitálnym perom Apple Pencil. A to je len zlomok všetkých parametrov a funkcií.

Apple iPad Pro 10,5"Zdroj: Apple

Sony RX100 V za 1100 eur

Mnohým už na pekne zábery stačí lepší smartfón, náročnejší ešte stále siahnu po zrkadlovke. S kvalitatívne porovnateľnými výsledkami sa už pár rokov chváli rodina kompaktov Sony RX100.

Najnovšia piata generácia stále robí profesionálne zábery vďaka 1-palcovému snímaču a vylepšenému obrazovému procesoru Exmor RS, navyše je to obľúbená 4K kamera aj pre video nadšencov a tých, ktorí si chcú užiť spomalené video s 960 snímkami za sekundu. Navyše patrí k najrýchlejšie ostriacim fotoaparátom na trhu. To všetko s rozmermi škatuľky cigariet.

Sony RX100 VZdroj: Sony

GoPro Hero6 Black Edition za 570 eur

Oproti predošlej piatej generácii sa toho navonok veľa nezmenilo. Hlavný rozdiel je ale v úplne novom čipe GP1, ktorý je dvojnásobný výkonnejší.

Okrem iného to znamená 4K video s rýchlosťou 60fps, prípadne full HD rýchlosťou až 240 fps. Samozrejmosťou je vysoká odolnosť a aj bez externého krytu vie pracovať 10 metrov pod hladinou. Podpora 5 GHz Wi-Fi umožňuje omnoho rýchlejší bezdrôtový prenos dát z kamery do mobilu alebo notebooku.

GoPro Hero6 Black EditionZdroj: GoPro

Pokračovanie článku - stránka 1 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 3

Tagy Apple, darčeky, GoPro, iRobot, Logitech, Netflix, Nokia, Samsung, Sony, Spotify, Xbox