Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Toshiba AT300: Štvorjadrový Android

21.08.2012, 13:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Multimediálny potenciál desaťpalcového tabletu vylepšuje reprosústava s priestorovým zvukom

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

tablet, Toshiba

Od čias prvého tabletu (Folio 100) prešla japonská Toshiba v oblasti multimediálnych placiek kus cesty. Jej najnovší prírastok, AT300, nadväzuje na dvestovkového predchodcu, ponecháva si jeho dizajnové prvky, ale vylepšuje hardvérové parametre. A prichádza so štvorkovým Androidom.

Toshiba AT300 má LCD displej TruBrite s 10,1-palcovou uhlopriečkou, pomerom strán 16:10 a rozlíšením 1280x800 bodov. Jeho povrch pokrýva tvrdené sklo Corning Gorilla, zadná strana tabletu má striebornú dekoratívnu úpravu. S hrúbkou sa dizajnéri tejto placky zmestili do 8,95 milimetra a s hmotnosťou do 590 gramov.

Výpočtovým srdcom zariadenia je štvorjadrový procesor nVidia Tegra 3, optimalizovaný pre súbežné vykonávanie viacerých úloh, prehliadanie webu ako aj hranie. Sekunduje mu rovný gigabajt operačnej pamäte. Multimediálny zážitok podporujú stereofónne reproduktory s technológiou SRS WOW HDx od spoločnosti SRS Labs pre priestorový efekt a kvalitnejší zvuk.

Do tabletu sa vošli konektory micro USB a micro HDMI, ako aj slot pre SD (micro SD) pamäťovku, ktorou možno rozšíriť integrovaný storage s kapacitou 32 gigabajtov. Okrem klasického WiFi (a Bluetoothu) bude k dispozícii aj variant mobilu s podporou dát v mobilnej sieti. Nechýba štandardná dvojica fotoaparátov. Pokiaľ ide o batériu, výrobca sľubuje, že na jedno nabitie vydrží desať hodín prehrávať video.

K tabletu sa bude predávať aj dokovacia stanica pre pohodlné odkladanie a nabíjanie batérie. Jej konštrukcia s náklonom by podľa výrobcu mala spríjemniť sledovanie filmov. Ďalšími doplnkami sú puzdro so stojanom (pre ochranu tabletu na cestách, či jeho zafixovanie na písanie e-mailov) a chránič obrazovky (pred prachom a nečistotami).

Toshiba AT300
Displej 10,1-palcový, 1280 x 800, 149 ppi, TruBrite TFT, Gorilla Glass
Rozmery 260,6 x 178,9 x 8,95 mm
Hmotnosť 590 g
Operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Procesor štvorjadrový nVidia Tegra 3, 1 300 MHz
Pamäť RAM 1 GB DDR3L
Storage vstavaná eMMC 32 GB, slot pre pamäťovú kartu SD
Zadná kamera 5 Mpix, LED blesk, autofocus
Predná kamera 2 Mpix
Konektivita WiFi n, Bluetooth 3.0, mini HDMI, micro USB 3.0, dokovací port, GPS, vybrané modely HSPA
Batéria 6 600 mAh, 10 hodín prehrávania videa (s podsvietením 60 nitov), kombinovaná prevádzka 12 hodín, 7 dní standby
Špecifická vlastnosť stereofónne reproduktory so SRS
Dostupnosť a cena 550 eur

Foto na titulke a v článku - Toshiba

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy tablet, Toshiba

Diskusia (0 reakcií)