Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota a SoftBank nalejú do autonómnych áut Uberu miliardu dolárov

19.04.2019, 15:08 | TASR

Japonská automobilka Toyota, výrobca autokomponentov Denso a investičný fond Vision Fund technologickej spoločnosti SoftBank investujú miliardu dolárov (888,89 milióna eur) do technologickej divízie amerického prevádzkovateľa alternatívnej taxislužby Uber Technologies.

  • Tlačiť
  • 0

Toyota a Denso v piatok informovali, že spolu zainvestujú 667 miliónov dolárov, zostávajúcich 333 miliónov dolárov poskytne divízii autonómnych vozidiel Uberu (Advanced Technologies Group alebo Uber ATG) Vision Fund od SoftBank. To predstavuje ohodnotenie divízie Uberu na 7,25 miliardy dolárov. 

Neprehliadnite

Toyota okrem toho prisľúbila, že popri už zverejnenej sume, ktorú poskytne spolu s firmou Denso, investuje v najbližších troch rokoch do 300 miliónov dolárov do vývoja ďalšej generácie autonómnych vozidiel a služieb. Firma už v lete minulého roka investovala do Uberu 500 miliónov dolárov.

V tejto oblasti je aktívna aj SoftBank. Japonský technologický koncern už zainvestoval do čínskej spoločnosti Didi či do singapurskej Grab a rovnako aj do samotného Uberu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Autonómne autá, Toyota, Uber

Diskusia (0 reakcií)