Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trojica Huawei notebookov chce pokoriť Apple aj Microsoft

25.05.2017, 19:15 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Môžeme si pomaly začať zvykať. Popri značkách Lenovo, HP, Dell či Asus sa onedlho na pulty obchodov s notebookmi dostanú aj modely od firmy Huawei. Doteraz známa hlavne pre smartfóny začína dvojicou klasických laptopov a jedným hybridným tabletom, ktorý sa nebezpečne podobá na Surface Pro od Microsoftu.

  • Tlačiť
  • 3

Miešanci medzi tabletmi a notebookmi sú praktickou strednou triedou pre tých, ktorí chcú čo najmenšiu hmotnosť a rozmery. Ale zároveň chcú plnohodnotný laptop. Tento trend naplno rozbehli zariadenia Surface, ale tento segment už obsadili takmer všetky značky. Od vlaňajška sa k nim pridal Huawei.

MateBook E je druhá generácia ich zariadení 2 v 1. Má 12-palcový dotykový displej s QHD rozlíšením (2160 x 1440), telo s hrúbkou 6,9 mm a hmotnosťou 640 gramov. Vo vnútri už sú komponenty zo štandardného notebooku. Procesory Intel Core m3 alebo Core i5 Kaby Lake, 4 alebo 8 GB operačnej pamäte a SSD disk s kapacitou od 128 do 512 GB. Miesto si našla aj čítačka odtlačkov prstov. Batéria má vydržať 9 hodín.

Zdroj: Huawei

Medzi príslušenstvom okrem klávesníc, ktoré fungujú zároveň ako kryt figuruje aj dokovacia stanica MateDock 2 (MateBook E má len jeden konektor USB-C) alebo pero MatePen.

MateBook X by sa dal nazvať výstavnou skriňou Huawei notebookov a okrem Windows konkurentov sa označuje aj za soka pre MacBooky. Rozmery sa výrobcovi podarilo vďaka ani nie pol centimetra širokému rámiku okolo 13-palcového displeja dostať na minimum. Dokonca sa mu podarilo uchladiť novinku pasívne, takže je jej hrúbka len 12,5 mm a hmotnosť jemne nad jeden kilogram.

Zdroj: Huawei

Obrazovka má tiež rozlíšenie 2160 x 1440 bodov, ale už nie je dotyková. Pri klasických laptopoch to ani nie je také žiadané. Chráni ju sklo Gorilla Glass. Na výber sú procesory Intel Core i5 a i7 so 4 alebo 8 GB operačnej pamäte a SSD disk s kapacitou 256 alebo 512 GB. Do tohto laptopu už vošli aspoň dva USB-C porty, čerešničkou je zvukový systém s podporou Dolby Atmos a čítačka odtlačkov prstov implementovaná do hlavného vypínača. Batéria má vydržať desať hodín.

A nakoniec MateBook D je prakticky štandardný 15,4-palcový full HD notebook v kovovom tele. Parametre má rovnaké ako MateBook X s tým rozdielom, že nakonfigurovať sa dá s až 16 GB RAM a kombináciou 128 GB SSD disku a 1 TB pevného disku. Samozrejme, rozdiel je aj v rozmeroch, hrúbka sa posunula na 16,9 mm a hmotnosť na temer dva kilogramy. Už je bez čítačky odtlačkov a USB-D, má ale HDMI a trojicu veľkých USB.

Zdroj: Huawei

Trojica noviniek zatiaľ nemá stanovený presný dátum príchodu do slovenských obchodov. Ceny ale známe sú. Huawei MateBook E bude začínať na 999 eurách, MateBook X bude stáť podľa konfigurácie od 1 399 do 1 699 eur a MateBook D od 799 do 999 eur. 

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Huawei, laptop, MacBook, Windows 10