Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Uber si brúsi zuby už aj na verejnú dopravu

10.12.2015, 12:00 | Ján Cupák | © 2015 News and Media Holding

Spoločnosť Uber predstavila novú službu s názvom UberHop, prostredníctvom ktorej môžu vodiči prepravovať viacero ľudí s rovnakou trasou. Na rozdiel od klasickej ponuky Uberu však šofér nepríde priamo k zákazníkovi, ale počká na jednom mieste, kde potom môžu nastúpiť viacerí cestujúci. UberHop sa tak ponáša na službu pripomínajúcu verejnú dopravu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy

Uber, UberHOP

Služba sa v súčasnosti testuje v americkom meste Seattle, ktoré má podľa správy TomTom Traffic Index štvrté najhoršie dopravné zápchy v USA. To je dôvod, prečo sa spoločnosť rozhodla otestovať novinku práve tam.

Záujemcovia môžu využiť UberHop na jednej z troch dostupných trás, v čase ráno od siedmej do desiatej a poobede od štvrtej do siedmej. 

„Na vopred stanovenom mieste budete musieť byť načas, inak vám vaše UberHop odíde,“píše portál Business Insider.

Služba je porovnateľná s MHD aj v tom, že poplatky za dopravu sú fixné. Jedna cesta bude stáť zákazníka 5 dolárov, a to bez ohľadu na to, koľko ľudí je už vo vozidle. UberHop bude od začiatku používať vozidlá UberXL, do ktorých sa zmestí až šesť ľudí. Vodiči tejto služby budú platení podľa odjazdených hodín a ich plat bude minimálne 35 dolárov za hodinu.

Podstatou Uberu je od začiatku zdieľanie áut, čo prispieva k menej prechatým cestám. „Cieľom je znížiť množstvo osobných vozidiel na cestách a dostať tak čo najviac ľudí do každého vozidla. Našich partnerských vodičov tak nabádame na maximalizovanie počtu prepravených osôb počas jednej jazdy. UberHop je náš ďalší experiment s poskytovaním prepravy,“ povedala Brooke Steger, generálna manažérka Uberu v Seattli pre Geek Wire.

Uber už v súčasnosti poskytuje službu na zdieľanie dopravy viacerých cestujúcich s názvom UberPool, ktorá je k dispozícii v niekoľkých mestách po celom svete. Od UberHop sa líši v tom, že nejazdí po presne určenej trase a od cestujúcich nevyžaduje, aby sa dostavili na vopred stanovené miesto. UberPool naberá cestujúcich počas jazdy, podľa ich presného určenia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Uber, UberHOP