Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Uber ukázal kabínu leteckého taxi. Štart komerčných letov už naplánoval

12.06.2019, 14:15 | ab | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť Uber v stredu predstavila nový pilotný projekt Uber Air vrátane vôbec prvého interiérového modelu kabíny leteckého taxi. Plány na začatie komerčnej prevádzky budúcej služby Uberu počítajú s rokom 2023. Testovacie lety majú začať o tri roky skôr.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Uber

Vzdušné taxíky s vertikálnym vzletom a pristávaním majú byť plne elektrické, tiché a bezpečné, uviedol Eric Allison, šéf Uber Elevate, s tým, že firma samotná nebude lietadlá vyrábať, ale bude spolupracovať s inými spoločnosťami na ich výrobe.

Neprehliadnite

Testovacie lety začnú v amerických mestách Dallas a Los Angeles a austrálskom Melbourne. Letisko v Melbourne sľúbilo poskytnúť infraštruktúru a potrebné telekomunikačné riešenia. Cieľom je vytvoriť úspešnú mestskú leteckú sieť.

Zdroj: Uber

Kabína vznikla vďaka dizajnérskej firme Safran Cabin, ktoré sa venuje leteckému priemyslu. Zmestia sa do nej súčasne štyria ľudia. Kvôli úspore hmotnosti a rýchlemu nastúpeniu obsahuje minimum zariadenia, chýbajú napríklad aj držiaky na nápoje, a batožinový priestor je užší, určený pre štandardné príručné tašky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Uber

Diskusia (0 reakcií)