Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

UPC poupratovala v akvizíciách. Spúšťa internet a televíziu v Kráľovskom Chlmci

01.04.2014, 15:45 | Jozef Andacký | © 2014 News and Media Holding

Káblový operátor UPC sprístupnil služby digitálnej káblovej televízie a rýchleho internetu v Kráľovskom Chlmci. Ide v poradí o tridsiatu lokalitu, v ktorej nasadil modernú technologickú platformu EuroDocsis 3.0.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Antik, UPC

Prístupovú sieť prípojok do domácností v Kráľovskom Chlmci získala UPC akvizíciou spoločností Kid a Termosat v závere roka 2012. Následne firma rozbehla jej modernizáciu, ktorá umožnila nábeh nových televíznych, internetových a telefónnych služieb (triple play).

Spolu s Kráľovským Chlmcom vstúpila UPC aj do Rožňavy, Starej a Novej Ľubovne. V týchto lokalitách sa upgrade siete skončil skôr. Triple play ponuku začal operátor v Rožňave poskytovať vlani v októbri, o mesiac neskôr s nimi prišiel aj v Starej a Novej Ľubovni.

Koľko modernizácia sietí stála, UPC nezverejnila. Architektúra novej siete je taká, že trasu od centra siete ku koncovému zákazníkovi tvorí z 95 percent optický kábel, pričom prevádzku internetovej služby zabezpečuje technologická platforma EuroDocsis 3.0, ktorá sa považuje za štandard dátovej komunikácie v káblových sieťach.

V Kráľovskom Chlmci UPC narazí na konkurenciu spoločnosti Antik Telecom. Aj tento dnes už regionálne pôsobiaci provider do východoslovenského mesta prišiel prostredníctvom akvizície. Koncom roka 2011 tam kúpil infraštruktúru a zákaznícke zmluvy spoločnosti Šivinet, pričom prvú fázu modernizácie siete s pokrytím pol tisícky domácností ukončil v polovicu nasledujúceho roka.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Antik, UPC