Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obrovský útok na Facebook, 50 miliónov účtov napadli. Ako zistiť, či aj váš?

29.09.2018, 11:38 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Zatiaľ neznámy útočník alebo útočníci zneužili chyby v systéme Facebooku a získali prístup do približne 50 miliónov účtov. Po afére Cambridge Analytica je to tento rok už druhý obrovský problém, ktorému modrá sociálna sieť čelí. Ak ste za posledné dni našli svoje konto odhlásené, útok sa môže týkať aj vás. Ako sa proti tejto hrozbe brániť?

  • Tlačiť
  • 0

Ako informoval Mark Zuckerberg na svojom profile a aj oficiálny Facebook blog, posledný septembrový utorok zistili, že kvôli bezpečnostnej chybe v ich systéme mohol niekto získať prístup k približne 50 miliónom účtov. Presnejšie odcudzili takzvané prístupové tokeny.

Čo je prístupový token? Keď sa v prehliadači prihlásite do aplikácie alebo služby, vrátane Facebooku, vaše zariadenie dostane prístupový token. Umožní vám to ostať prihlásený a nezadávať meno a heslo po každom otvorení danej stránky. Token ale neobsahuje samotné prihlasovacie údaje. Technicky tak nie je nutné meniť si heslo, stačí sa zo stránky alebo služby odhlásiť. Pri ďalšom prihlásení už bude vášmu počítaču alebo mobilu pridelený nový token.

Neprehliadnite

Útočníci mohli mať prístup celé týždne

Facebook na útok prišiel v utorok a okamžite konal. Najprv odhlásili všetkých dotknutých používateľov, ktorí sa teraz musia do služby prihlásiť nanovo. Dostanú aj upozornenie na ich časovej osi.

Podľa prvých zistení sa chyba týka funkcie „Vidieť ako“. V nastaveniach Facebooku je možnosť pozrieť si 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook, hackeri

Diskusia (0 reakcií)