Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Vaio T: Prvý ultrabook Sony

19.06.2012, 16:00 | redakcia TREND.sk Technológie

Tenký výkonný laptop vybavil výrobca doplnkovými funkciami pre uľahčenie práce

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Sony, ultrabook

Sony Vaio série T je prvý zástupca japonskej značky v segmente ultrabookov, ktorý spĺňa všetky kritériá pre tento typ zariadení. Predávať sa bude v dvoch prevedeniach: s 11,6- a 13,3-palcovým širokouhlým displejom.

Nový ultrabook sa po dizajnovej stránke vyznačuje elegantným telom z hliníka a horčíkovej zliatiny s hrúbkou 1,8 milimetra. To novému ultrabooku zabezpečuje hmotnosť 1,6 kilogramu a podľa výrobcu aj odolnosť voči nárazom či iným externým vplyvom pri používaní na cestách.

O výkon Sony Vaio T sa stará procesor Intel Core i3 najnovšej generácie, dizajnovaný na nízku spotrebu energie, ktorému sekunduje štvorgigová operačná pamäť. Na chod systému (64-bitový Windows 7 Home Premium) a ukladanie dát slúži hybridná SSD/HDD disková jednotka.

Batéria ultrabooku by mala na jedno nabitie vydržať sedem hodín prevádzky. Nechýba rozhranie HDMI, VGA, sieťový RJ45 port a tiež slot pre pamäťové karty SD/MMC. Beztlačidlový touchpad a podporuje ovládanie dotykovými gestami.

Zdroj: Sony

Súčasťou výbavy téčkového ultrabooku sú funkcie pre uľahčenie práce. Napríklad Rapid Wake+Eco automaticky uloží používateľove dáta (trebárs rozpracovaný projekt) a notebook uvedie do stavu hlbokého spánku, v ktorom vydrží až 30 dní. Po návrate k počítaču stačí otvoriť veko a pokračovať v práci. Počítač netreba vypínať, ani prepínať do režimu spánku.

Senzor displeja zasa automaticky nastavuje jas na monitore podľa úrovne osvetlenia v miestnosti a antireflexná vrstva displeja zabraňuje odrazom svetla. Zabudovaná HD webkamera s technológiou Exmor for PC podľa výrobcu poskytuje čistý a ostrý obraz aj pri tlmenom osvetlení.

O zvuk sa starajú technológie xLoud a Clear Phase, ktoré zvýraznia hlasitosť bez skreslenia. Multimédiá dopĺňajú bezplatné plné verzie softvérov PlayMemories Home a Adobe Acrobat X Standard. Sony VaioO série T je na slovenskom trhu dostupný od júna za cenu osemsto eur.

Zdroj: Sony

Sony Vaio T Series (SVT1311M1E)

displej

13,3-palcový, 1366 x 768 (v ponuke aj 11,6-palcový model)

procesor

Intel Core i3-2367M

operačná pamäť

4 GB DDR3 1333 MHz

storage

hybridné úložisko 320 GB HHD, 5400 ot./min + 32 GB SSD (pre systém)

konektivita

WiFi b/g/n, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, Bluetooth 4.0, HDMI

výdrž batérie

7 hodín

hmotnosť

1,6 kg (vrátane štandardne dodávanej batérie)

rozmery

226 x 323 x 17,8 mm

cena

799 €

Foto na titulke a v článku - Sony

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Sony, ultrabook

Diskusia (0 reakcií)