Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na bezpečné prihlásenie musíte vytiahnuť penis, inovácia neobíde ani ženy

17.07.2017, 16:58 | tc | © 2017 News and Media Holding

Na mobil či do internetových služieb sa vieme okrem bežného hesla prihlasovať prostredníctvom odtlačku prstov, naskenovania oka či tváre... a najnovšie aj nasnímaním ústrojenstva niže pupočnej oblasti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

S genitálnou inováciu prišiel prevádzkovateľ erotických webkamier CamSoda. Bezpečnostný systém s názvom Dick-ometrics identifikuje používateľov - mužov na základe snímky ich penisu.

Klienti CamSody musia nasnímať úvodnú fotku svojho „nástroja“. Špeciálny softvér s názvom Penis Recognition Tech dokáže pri ďalšom prihlásení identifikovať jeho nositeľa porovnaním záberu z kamery s dátami v archíve služby.

„Tak ako odtlačok prsta a oko, čo sú jedny z najčastejšie používaných častí tela pri biometrických technológiách, aj penis má veľa odlišujúcích faktorov ako veľkosť, farbu a vystúpenie žíl. Na rozdiel od odtlačku prstov a oka však penisy často nie sú vystavené verejnosti a spravidla sú ukryté pod oblečením a zdieľané s milovanými osobami, zväčša takými, ktoré majú našu dôveru,“ opisuje technológiu viceprezident CamSody Darren Press.

Neprehliadnite

D. Press v rozhovore pre CNet ubezpečuje, že snímky sú šifrované. Po nasnímaní sú premenené na súbor dát, na základe ktorého je používateľ identifikovaný. Samotný obrázok sa nenachádza na serveroch firmy.

Zástupca CamSody priznáva hlavnú nevýhodu technológie: používateľ sa musí prihlásiť v približne rovnakom stave prebudenosti svojho orgánu, v opačnom prípade má softvér problém s identifikáciou pre príliš rozdielne parametre. Podľa firmy je úspešnosť prihlasovania v súčasnosti na úrovni 76 percent, cieľom je dostať ju na 95 percent.

Nebolo by to po prvýkrát, čo by muži začali používať na prihlasovanie svoj penis. Mnohí sa s touto myšlienkou začali pohrávať, keď Apple zaviedol senzor pre snímanie odtlačku prsta na iPhonoch. Polovica ľudstva vtedy zistila, že nielen prst má svoj unikátny reliéf. 

Spoločnosť CamSoda plánuje svoj revolučný vynález prispôsobiť aj ženským orgánom. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy bezpečnosť

Diskusia (0 reakcií)