Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Webová stránka zadarmo – ako to funguje?

31.05.2018, 00:00 | PR

Inzercia | Ako rozbehnúť podnikanie na internete a pritom ušetriť? Vytvorte si webovú stránku zadarmo aj vy. Prečítajte si o hlavných výhodách aj obmedzeniach webu zadarmo.

 • Tlačiť

Existuje veľa možností, ako ušetriť pri podnikaní na internete. Jednou z nich je napríklad webová stránka zadarmo. Cez Google nájdete rôzne platformy, ktoré ponúkajú webstránky zadarmo. Jednou z hlavných výhod je, že si môžete jednotlivé možnosti vyskúšať a pre svoj web zdarma vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Aké CMS pre web zdarma vybrať?

CMS, teda Content Management System, nástroj pre správu obsahu umožní vytvoriť vlastný web, blog alebo eshop rýchlo, ľahko a jednoducho, aj bez programátora a webdizajnéra.

Jedným z najpopulárnejších CMS pre tvorbu webov nielen v našich zemepisných šírkach, je WordPress. Ten ale potrebujete nainštalovať na hosting a to samozrejme niečo stojí. Ak ste ochotní investovať na začiatku svojho podnikania viac, ako je potrebné, odporúčame postupovať podľa návodu od Včeliště.cz.

Ak je váš finančný rozpočet limitovaný, pre vytvorenie webstránky, e-shopu či blogu zdarma vyskúšajte hotové redakčné systémy od rôznych poskytovateľov. K dispozícii máte 30 dňové testovacie verzie. Aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť, akého poskytovateľa si vo finále vyberiete, spíšte si požiadavky na svoj web zadarmo. V rámci testovania si preklepnite aj úroveň technickej podpory. Hľadajte takých poskytovateľov, ktorí ponúkajú kvalitný a profesionálny support aj e-shopom či webstránkam zdarma, nielen plateným klientom. Jedným z nich je napríklad BiznisWeb.sk.

TIP pre vás: svoj web zdarma dokážete rýchlo a jednoducho vytvoriť aj cez Google Moja Firma. Budete potrebovať len GMAIL účet.

Ako to funguje?

Webovú stránku zadarmo si vyklikáte a naplníte obsahom za pár minút. Nepotrebujete k tomu ani programátora, ani webdizajnéra. Váš web zdarma pritom bude vyzerať ako od profíka. Bude sa vám v ňom dobre pracovať, bude sa korektne zobrazovať na rôznych mobilných zariadeniach, jeho obsah bude dobre čitateľných všetkým vekovým skupinám a pod.

Aké pozitíva a prípadné obmedzenia v sebe skrýva webová stránka zadarmo?

Ak plánujete rozbehnúť vlastné podnikanie na internete, alebo si ho len vyskúšať, webstránka zadarmo je pre vás ideálnym riešením.

Medzi hlavné výhody webstránky zadarmo patria napríklad:

 1. navždy zdarma,
 2. prehľadná administrácia a intuitívne ovládanie,
 3. základné moduly pre váš rozbiehajúci sa biznis (napr. textový editor, 10 produktov, do 100 objednávok mesačne, presmerovanie e-mailov, doména tretej úrovne ...),
 4. responzívny webdizajn,
 5. SSL certifikát,
 6. možnosť kedykoľvek prejsť na vyšší balíček a využívať ďalšie funkcie,
 7. rozhranie pre SEO.

Treba však počítať s tým, že váš web zdarma bude mať určité obmedzenia. Najčastejšie sa jedná o:

 1. limitované funkcie – k dispozícii máte len hlavné bloky ako napr. textový editor alebo obmedzený počet produktov (preto je takéto riešenie vhodné napr. pre handmade e-shop, resp. e-shop do 10 produktov),
 2. počet objednávok nesmie prekročiť stanovenú hranicu – napr. 100 objednávok za mesiac,
 3. menší diskový priestor (veľkosť súborov),
 4. doména tretej úrovne – adresa vášho webu bude napr. nieco.flox.sk,
 5. v pätičke odkaz na tvorcu webu, ktorý sa nedá odstrániť.

Vytvorenie webu zdarma je dnes intuitívne, rýchle a jednoduché. Hotové CMS systémy ponúkajú okrem platených balíčkov aj free verzie, s ktorými môžete začať aj vy.
Stačí si len nájsť ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Ako bude váš biznis rásť a vaše nároky stúpať, z neplatenej verzie webstránky zadarmo môžete jedným klikom prejsť na platenú verziu.

Prajeme vám úspešný štart vášho podnikania na internete :)

 • Tlačiť

Tagy PR články