Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Windows 10 teraz využíva pol miliardy počítačov

11.05.2017, 07:00 | ČTK

Najnovší operačný systém spoločnosti Microsoft - Windows 10 - v súčasnosti využíva pol miliardy počítačov. Od septembra minulého roka sa tento počet síce zvýšil o sto tisíc, za cieľom firmy inštalovať tento softvér do jednej miliardy prístrojov do roku 2018 však citeľne zaostáva.

  • Tlačiť
  • 3

S operačným systémom Windows 10 sa spoločnosti podaril comeback po katastrofálnom neúspechu Windows 8. Dostať sa na polovicu plánovaného počtu trvalo Microsoftu takmer dva roky, uviedla agentúra AP.

Generálny riaditeľ Microsoftu Satya Nadella, ktorý údaje zverejnil na konferencii spoločnosti v Seattli, vyhlásil, že potom, čo sa firma sústredila na mobilné prístroje a internetové služby, sa teraz chce zamerať na umelú inteligenciu.

Spoločnosť ďalej oznámila, že komerčné verzie Office 365 má 100 miliónov aktívnych používateľov a osobná asistentka s hlasovým ovládaním Cortana asi 140 miliónov. Operačný systém Windows 10 je postavený tak, aby fungoval ako jednotná platforma pre osobné počítače, laptopy, tablety, smartfóny, malé vstavané systémy aj hernú konzolu Xbox One.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Microsoft, Windows 10