Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Windows 8 za pätnásť eur

06.06.2012, 11:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Microsoft aj na Slovensku ponúkne jednoduchý upgrade z Windowsu 7

  • Tlačiť
  • 1

Oficiálny termín príchodu operačného systému Windows 8 ešte nebol stanovený, hovorí sa o jeseni. Aby prešlo toto preklenovacie obdobie ľahšie a predajcovia počítačov nestagnovali, Microsoft spustil projekt prechodu zo sedmičiek na osmičky za 14,99 eur. Túto možnosť ale budú mať len tí, ktorí si PC s nainštalovaným Windowsom 7 kúpia medzi 2. júnom 2012 a 31. januárom 2013.

Akcia sa týka len OEM verzie systému Windows 7 Home, Premium, Professional alebo Ultimate, teda predinštalovaného na stolovom alebo prenosnom počítači. Alebo viazanom na nákup nového počítača. Majiteľov krabicovej verzie programu sa zľava netýka, informoval v tlačovej správe Microsoft.

Postup pri upgrade je pomerne jednoduchý. Na stránke Microsoftu je potrebné sa zaregistrovať a overiť údaje od výrobcu počítača. Hneď ako bude Windows 8 dostupný, zákazník dostane upozornenie e-mailom s podrobnosťami k nákupu operačného systému. Platiť sa bude dať len bankovými kartami, ktorými sa dá platiť na internete. Následná aktualizácia musí prebehnúť do konca februára budúceho roka.

Pre porovnanie, upgrade konkurenčného applovského Mac OS X Lion stál 23,99 eura. Nebol nijako obmedzovaný a mohol si ho stiahnuť každý majiteľ Macu, ktorý mal určené minimálne hardvérové parametre a predchádzajúcu verziu operačného systému. Túto výhodu si ale Apple započítava vo vyššej nákupnej cene ich počítačov.

Foto na titulke - Flickr.com

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Microsoft, Windows 8