Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Xiaomi Mi-Two: Najvýkonnejší smartfón súčasnosti za polovičnú cenu

17.08.2012, 16:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

U nás neznáma čínska firma predstavila mobil, ktorý zahanbí Galaxy S III aj HTC One X

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Android

V Pekingu včera (16.augusta) spoločnosť Xiaomi predstavila svoj nový smartfón. Vo svete pomerne neznáma firma ohúrila širokú verejnosť špičkovými parametrami, ktoré z modelu Mi-Two robia pravdepodobne najvýkonnejší inteligentný telefón súčasnosti. Čo je ale ešte pozoruhodnejšie, že cena smartfónoveho kráľa sa pohybuje v prepočte iba okolo 260 eur.

Xiaomi poznajú v podstate len čínski používatelia smartfónov. Táto firma je vo svete ale známa skôr svojimi upravenými verziami Androidu, takzvanými MIUI ROM. Tie sú často svižnejšie a prepracovanejšie, než od ostatných výrobcov smartfónov.

Teraz už majú v ponuke aj vlastný mobil, ktorý je vybavený všetkým, čo je dostupné. Alebo presnejšie, čo bude onedlho dostupné. Ako prvý dostal nový procesor od Qualcommu Krait so štyrmi jadrami, každé s 1,5 GHz. Oproti predchodcovi s rovnakým taktom je ale vyrábaný novou technológiou, takže má o viac ako polovicu nižšiu spotrebu. A jeho súčasťou je zároveň aj najnovší grafický čip Adreno 320. Ten sa podľa výrobcu výkonom vyrovná aj veľkej hernej konzole Xbox 360.

Nešetrilo sa ani inde. Dostupných je rovno 2GB operačnej pamäte a 16GB pre ukladanie dát. Na rozdiel od veľa nových vlajkových lodí ale podporuje aj pamäťové karty. S týmito parametrami je papierovo najvýkonnejším smartfónom súčasnosti a výrobca tvrdí, že ho v testoch nepredbehne ani Samsung Galaxy S III. S konektivitou nie je problém. Mi-Two podporuje HSPA+, Bluetooth 4.0, Wi-fi n aj HDMI.

Na prednej strane má 4,3 palcový IPS displej s HD rozlíšením. Ide o novú generáciu dotykových displejov s len dvoma vrstvami, takže pre dosiahnutie rovnakej intenzity jasu potrebuje menej energie. Na zadnej strane je 8-megapixlová kamera s optikou so svetelnosťou f2.0 – rovnaká ako pri modele HTC One X. Nadštandardná je aj kapacita batérie 2000 mAh a na výber bude aj edícia s 3000 mAh. Rozmery ani hmotnosť plastového šasi sa nevymykajú priemeru.

Po softvérovej stránke by nemalo dochádzať k nestabilite. Mi-Two bude dodávaný s Androidom 4.1 Jelly Bean s nadstavbou MIUI. Ako už bolo spomenuté, veľkým prekvapením je cena 1999 yuanov, čo je v prepočte približne 256 eur. Zatiaľ je novinka určená len pre čínsky trh a na pultoch bude od októbra. Ak by sa dostala aj na európsky trh, išlo by veľmi pravdepodobne o bestseller. 

 

Xiaomi MI-Two
Displej 4,3-palcový, 1280 x 720, 342 ppi, IPS
Rozmery 126 x 62 x 10,2 mm
Hmotnosť (s batériou) 145 g
Použité materiály sklo, plast
Operačný systém Android 4.1 Jelly Bean, MIUI ROM
Procesor štvorjadrový, 1500 MHz Qualcomm Snapdragon S4 Krait
Pamäť RAM 2048 MB
Storage 16 GB, slot na pamäťovú kartu microSD do 32 GB
Zadná kamera 8 Mpix, autofocus, nahrávanie HD videa
Predná kamera 2 Mpix
Konektivita WiFi b/g/n, HSPA+, Bluetooth 4.0 s A2DP, MHL, HDMI cez, micro USB 2.0, A-GPS
Batéria 2 000 mAh, prípadne 3 000 mAh
Špecifická vlastnosť nadštandardný pomer výkon/cena
Dostupnosť a cena len pre čínsky trh, október 2012, 260 eur

foto v článku a na titulke - Xiaomi

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Android