Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

YouTube Music dorazil na Slovensko. Kúpiť sa dá aj YouTube bez reklám

17.07.2019, 09:12 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Ruku na srdce, veľká časť ľudí stále počúva hudbu cez YouTube. Jednoduché, bezplatné, so širokým výberom – hoci komplikovanejším a len na počítači, keďže v mobile sa prehrávanie pri zablokovaní obrazovky vyplo. Pred rokom Google v pár vybraných krajinách spustil službu YouTube Music, ktorá tieto nedostatky rieši. Odteraz si ju môžu oficiálne užiť aj hudobní nadšenci na Slovensku. Google to však trochu prehnal pri snahe o kreatívny názov.

  • Tlačiť
  • 0

Ak sa pýtate, načo nám je ďalšia hudobná služba, veď Google Music stále funguje, tak vedzte, že postupne bude nahradený práve službou YouTube Music. Ak ju však máte predplatenú, automaticky získate predplatné aj na YouTube Music.

Neprehliadnite

Google si konečne uvedomil, že má k dispozícii najväčšiu zbierku nie iba videí, ale vlastne aj hudby na svete. Tak to všetko prepojil, urobil k tomu novú mobilnú aplikáciu a ešte to okorenil jednou zaujímavou možnosťou.

Cena ako pri Spotify

YouTube Music v sebe prepája hudobné skladby, ale aj videoklipy, živé vystúpenia a je veľká šanca, že práve tu nájdete exotickú alebo raritnú pesničku, ktorá na Spotify ani Apple Music nie je.

Prostredie YouTube Music

Podobne ako pri oboch konkurentoch je na výber YouTube Music úplne zadarmo. Ale s prerušovaním prehrávania, reklamami, menšou kvalitou zvuku, bez možnosti mať ju spustenú na pozadí... Inak povedané, nestojí to za to.

Vyskúšanie platenej verzie YouTube Music Premium je prvý mesiac zadarmo. Potom stojí 5,99 eura mesačne (presne ako cena Spotify Premium). To už je klasická streamovacia služba s možnosťou počúvať všetko bez reklám, v plnej kvalite (hoci maximum je zatiaľ „len“ 256 kbps AAC, Spotify zvláda aj 320 kbps). Prehrávať sa dá cez mobilnú aplikáciu pre AndroidiOS alebo cez internetový prehliadač. Desktopová aplikácia zatiaľ chýba.

Vyhľadávanie v YouTube Music Premium

Grafické prostredie je prehľadné a jednoducho také, aké by ste od moderného prehrávača očakávali. Unikátnosť YouTube Music je v tom, že ako

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Google, iOS, YouTube

Diskusia (0 reakcií)