Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zakladateľ IoT startupu: Pre mestá je smart city prioritné z pohľadu PR

31.08.2019, 14:00 | Peter Brejčák | © 2019 News and Media Holding

Pred šiestimi rokmi vzniklo združenie firiem a nadšencov nových technológií internetu vecí IoT Bratislava. V súčasnosti má viac než 500 členov. Piati z nich sa predvlani dali dohromady a založili firmu Makers, zameriavajúcu sa na realizáciu IoT (z anglického Internet of Things) projektov.

  • Tlačiť
  • 0

Na trh tak Makers nedodáva žiadne vlastné produkty, zákazník pomenuje svoje potreby alebo problémy a firma sa pokúsi navrhnúť riešenie vrátane hardvérových aj softvérových častí. Pracuje napríklad na monitoringu budov a zbere dát, pre slovenský startup Ecocapsule vytvorila kompletný riadiaci systém, pre Viedenskú energetiku smart grid – samostatnú energetickú jednotku riadiacu spotrebu a distribúciu elektriny z distribučnej siete, solárnych panelov a batérií na úrovni rodinných domov.

Firma ďalej viac než rok spolupracuje so slovenskou spoločnosťou OMS zameranou na výrobu svietidiel. Ide o jedného z hlavných hráčov odboru v Európe, pričom jej majiteľ Vladimír Levársky v roku 2013 vyhral titul EY Podnikateľa roka. Dvojica spoločne predstavila prototyp riešenia – otvorenú platformu a nové typy pouličných rozvádzačov a lámp, ktoré sa môžu stať základom pre riešenia smart cities.

Neprehliadnite

„Niekedy mám pocit, že smart city je prioritné hlavne z pohľadu PR. Mesto, ktoré nerieši smart city, ako keby ani neexistovalo,“ hovorí so smiechom Ján Masaryk, spoluzakladateľ Makers. Viac o takzvanom otvorenom koncepte inteligentných miest, ale aj plánoch firmy do budúcna, hovoril v rozhovore pre TREND.sk.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy internet vecí, Ján Masaryk, Makers

Diskusia (0 reakcií)