Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zisťuje sa IT kvocient obyvateľov Slovenska

16.02.2012, 09:46 | redakcia TREND.sk Technológie

IT Fitness Test 2012 potrvá do polovice marca

  • Tlačiť
  • 0

V stredu (15. februára) na webovom portáli eSkills.sk odštartoval IT Fitness Test 2012, celonárodný on-line test IT znalostí obyvateľov Slovenska. Je určený predovšetkým mladým ľuďom, študentom stredných a vysokých škôl, otestovať sa však môžu občania všetkých vekových skupín. Aktivita, financovaná zo zdrojov Európskej únie, je súčasťou projektu Európsky týždeň e-Skills. Organizuje ju IT Asociácia Slovenska ako člen združenia DigitalEurope.

Snahou organizátorom je, aby sa do testu zapojila čo najväčšia skupina respondentov a aby sa tak získali relevantné informácie o úrovni IT zručností na Slovensku. Tie budú prezentované pred odbornou aj laickou verejnosťou s cieľom inicializovať potrebné aktivity a zmeny, zamerané na zvýšenie IT zručnosti predovšetkým absolventov stredných a vysokých škôl. „Počítačová gramotnosť je v súčasnosti dôležitou konkurenčnou výhodou na trhu práce,“ dodáva prezident IT Asociácie Juraj Sabaka.

IT Fitness Test 2012 zostavil tím pracovníkov Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave v spolupráci s ITAS-om. Po krátkej registrácii nasledujú otázky o spôsobe používania a o najčastejších činnostiach vykonávaných na počítači a internete. Okrem teoretických otázok test preveruje aj praktické zručnosti s vyhľadávaním informácií na internete. Po zodpovedaní všetkých otázok bude test automaticky vyhodnotený a účastník testu sa okamžite dozvie, ako v ňom obstál.

Všetci otestovaní sa automaticky dostávajú do žrebovania o ceny od partnerov projektu, napríklad o ultrabook a iPad. Okrem jednotlivcov budú ocenené aj najaktívnejšie a najúspešnejšie stredné a vysoké školy. Školy s najvyšším pomerom študentov zapojených do testovania k celkovému počtu študentov môžu získať technické vybavenie pre svoju triedu, či školenie.

Testovanie trvá jeden mesiac, od 15. februára do 15. marca 2012.

Foto na titulke - ITAS

  • Tlačiť
  • 0

Tagy informatizácia

Diskusia (0 reakcií)