Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zlepšenia pre Slovensko.sk aj bezplatné WiFi. Schválili IT projekty za sto miliónov

20.04.2018 | Jozef Andacký

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

20.04.2018 | citatelTrendu

Objavujete teplú vodu. Ľuďom by pritom stačila taká drobnosť, aby povinne ZP a SP upozorňovali podnikateľov a SZČO na nezrovnalosti v platbách, pokiaľ klient podpíše súhlas s takouto komunikáciou a dodá údaje. Napr. SP takto upozorní na chýbajúcu platbu, ale ZP nie. Prečo?

Rovnako samosprávy, prečo sa neumožní aby sa ľuďom zasielali emailom platobné predpisy za dane majetkové, za psa a pod.? Stačil by na to jednoduchý formulár cez web samosprávy a pár tisíc na propagáciu.

A k elektronizácii štátu asi toľko: Nedávno sme robili zmenu na katastri, museli sme si telefonicky overovať či už je úkon vykonaný, lebo taká stupidita ako dopísať na formulár katastra kontaktné údaje vrátane mobilu a emailu platených úradníkov nenapadlo. Niečo také ako zasielanie SMS notifikácie že úkor č.XXX bol vykonaný alebo pozastavený nikoho nenapadol. Stačila by k tomu sms brána. Hlavne že ste luxusne platení, hráte sa na super menežérov.

A bonus, miliarda eur minutá na elektrinizáciu štátu, len VÝSLEDKY SÚ MIZERNÉ!

21.04.2018 | maugli2

Nečuduj sa, oni riešia teplú vodu preto, lebo chcú vytiahnúť z verejných zdrojov ďalšie peniaze. Im o vec ako takú vôbec nejde.
K tým nedostatkom, ktoré píšeš asi toľko: Nie jeden raz som bol účastný na nasadení elektronických podporných prostriedkov v procesoch vo veľkej nadnárodnej firme. Postup bol vždy rovnaký: popísali sa procesy, rozbili sa na aktivity, pričom aktivity bez pridanej hodnoty sa zrušili, zmenili sa procesy na nový dizajn a na to sa vytvoril podporný systém. Moloch štátu to robí presne naopak. Chce elektronizovať súčasné procesy a nehľadí na to, že niektoré sú tu už od druhej svetovej vojny a sú zbytočné. Keby to tak nebolo, tak napr. zmena EČV pri sťahovaní z okresu do okresu by už museli zrušiť pred 20 rokmi, pretože toto je priam príklad, čo elektronizácii bráni. No ono sa to dá zdôvodniť- jednak ľudia ktorí robia zbytočné aktivity nechcú zrušiť sami seba (v súkromnej firme sa to skôr posudzuje cez náklady a pridanú hodnotu, v štátnej sfére naproti tomu cez potenciálnych voličov :-)), no a jednak sa chcú vytiahnúť zo štátu dalšie peniaze. Čím viac, tým lepšie. Na výsledku nezáleží. A pareaziti parazitujú ďalej.

22.04.2018 | LPB

+
Tie nadnárodné firmy by som rád poznal. Predpokladám, že tam nepatrili T-com, Orange, O2, Enel...

21.04.2018 | demo50

"Zvyšovanie úžitkovej hodnoty digitálnych služieb pre občanov, podnikateľov a inštitúcie verejnej správy (TCO: 43,2 mil. €)" - takže štát zaplatil miliardu za projekt slovensko.sk, ktorého úžitková hodnota je blízka nule a chystá sa vyplatiť ďalšie milóny za za niečo, čo malo byť už dostupné už v pôvodnom projekte? Asi sa zmenšujú zásoby alobalových prostriedkov na Súmračnej.