Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ing. Marta ŽIAKOVÁ, CSc.

10.04.2002, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality         

Narodila sa 23. novembra 1955 v Handlovej. Je absolventkou Katedry technickej kybernetiky a automatizačnej techniky na Elektrotechnickej fakulte Slovenskej vysokej škola technickej v Bratislave (dnešnej Slovenskej technickej univerzite). Tu získala aj vedecký titul kandidáta vied v oblasti technickej kybernetiky. V rokoch 1984 až 1989 pracovala ako inštruktorka, neskôr ako špecialistka pre prípravu zamestnancov jadrových zariadení VÚJE Trnava, a.s. – inžinierskej, projektovej a výskumnej organizácie. Od roku 1995 zastávala funkciu vedúcej odboru v Školiacom a výcvikovom stredisku prípravy personálu Jadrových elektrární (JE) VÚJE Trnava. Bola manažérkou vedecko-technického projektu Hod-­

notenie bezpečnosti JE a v dvoch projektoch technickej spolupráce Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) – SLR/0/003 Upgrading of NPP Personnel Training Infrastructure, SLR/0/005 Simulator Training Programme Based on SAT Methodology. M. Žiaková pracuje ako expertka pre MAAE vo Viedni pre prípravu personálu v rámci projektov technickej spolupráce. Pôsobí ako lektorka v rámci kurzov organizovaných MAAE a ako expertka pracovných poradných skupín (AGM) v ­MAAE.  

Slovenská vláda na svojom zasadnutí 27. marca 2002 na návrh ministra hospodárstva Ľubomíra Haracha prerokovala a schválila vymenovanie M. Žiakovej do funkcie predsedníčky Úradu jadrového dozoru (ÚJD) SR. Kabinet tak potvrdil rozhodnutie šesťčlennej konkurznej komisie, ktorá odporučila novú predsedníčku ÚJD na základe výsledkov výberového konania.

Za svoju prvoradú úlohu v novej funkcii považuje M. Žiaková plnenie hlavného poslania ÚJD, ktoré je uvedené v zákone č. 575/2001 Z.z., t.j. zabezpečenie výkonu štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení, rádioaktívnymi odpadmi a jadrovými materiálmi. „Potrebné je aj zabezpečovať kvalitnú legislatívu v oblasti jadrovej bezpečnosti, pokračovať v širokej spolupráci s medzinárodnými organizáciami MAAE, OECD/Nuclear Energy Agency a tiež realizovať bilaterálnu spoluprácu s krajinami, s ktorými má UJD uzavreté dohody o spolupráci,“ dodala M. Žiaková pre TREND.

M. Žiaková je slobodná, bezdetná a trvalo žije v Trnave. • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.